Лацио срази у дома австрийския шампион Залцбург с 4:2 в зрелищен спектакъл от четвъртфиналите на Лига Европа.

Босненският халф Сенад Лулич (8) даде начало на головото шоу след асистенция на Душан Баста. Последният обаче извърши нарушение срещу Мунас Дабур в наказателното поле и Валон Бериша (30-дузпа) изравни за гостите.

В началото на втората част Марко Пароло (49) завърши с гол скоростна атака на домакините и пас на Луис Алберто. „Биковете” обаче отново успяха да изравнят чрез японския нападател Такуми Минамино (71), възползвал се от подаване на Мунас Дабур.

„Орлите” бързо се съвзеха и полетяха с нови две попадения в рамките на две минути. Бразилецът Фелипе Андерсон (74) се разписа след асистенция на Сергей Милинкович-Савич, а малко след това голмайсторът Чиро Имобиле (76) вкара след пас на Лукас Лейва. До края на мача италианският тим имаше още възможности да постигне още по-изразителна победа, но не реализира други попадения.

Реваншът е следващият четвъртък пак от 22:05 часа българско време.