Байер (Леверкузен) спечели с 2:1 при визитата си на Молде в Норвегия и е лидер в група Н на Лига Европа с 6 точки от два мача.

В 14-ата минута Амин Адли намери Джереми Фримпонг в наказателното поле, където фланговият състезател се освободи и с премерен изстрел вкара първия гол в мача.

Четири минути по-късно Адам Хложек комбинира с Нейтън Тела, а лявото крило не се поколеба и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Якоб Карстрьом.

След почивката Молде натисна и в 76-ата минута Фредрик Гулбрандсен уцели левия страничен стълб.

Три минути преди края на редовното време Молде успя да върне един гол. Матиас Ловик качи топката на главата на Емил Брейвик и той порази мрежата на „аспирините“.

В другата среща Хекен загуби от Карабах с 0:1 в Швеция и остана на дъното без нито една спечелена точка. Азерите също като Леверкузен имат 6 точки, но са втори с по-лоша голова разлика.