Локомотив (Пловдив) отстрани черногорския Искра (Даниловград) след победа с 1:0 като гост в двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Мачът в Подгорица започна с атаки от самото начало и в 4-ата минута Момчил Цветанов пропусна добра възможност.

Локомотив можеше да поведе в 34-ата минута, но ударът на Алмейда с глава премина над вратата. Домакините затрудниха Луков със силен удар на Йованович в края на полувремето, но стражът на "смърфовете" се справи.

Около 69-ата минута черногорците пропуснаха две чисти положения, като първо Петрович не успя да засече топката в опразнената врата, а след него Аджович тества реакциите на Луков.

Четвърт час преди края Локомотив получи дузпа за фаул срещу Илич, а Димитър Илиев откри с хладнокръвен удар за 1:0. До края Искра опита натиск, а пловдивчани отвърнаха с контраатаки и в крайна сметка задържаха аванса си.

Жребият за следващата фаза на турнира е на 31 август (понеделник).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ИСКРА - ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:1
0:1 Димитър Илиев (75' дузпа)
По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
4' Момчил Цветанов пропусна добра възможност.
9' Домакините също се разминаха с гол след шут на Йованович.
34'  Умарбаев центрира към Диниш Алмейда, който стреля с глава, но заби топката в тревата, тя тупна и отскочи над вратата.
35' Анте Аралица подаде към Умарбаев, който стреля от въздуха, но ударът му бе блокиран от Шахман.
44'  Много опасен удар към вратата на Локомотив, Йованович отправи далечен удар, получи се рикошет в крака на Масоеро, което затрудни много Мартин Луков, вратарят плонжира и успя да избие в корнер.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
55' Лукас Салинас, Момчил Цветанов и Димитър Илиев комбинираха, а капитанът от движение изпрати снаряд към вратата на домакините. Топката срещна тялото на защитник в червено и излезе в ъглов удар.
61'  Карагарен центрира в наказателното поле на домакините, където Диниш Алмейда стреля с глава, но над напречната греда в аут.
68'  Страхотен пропуск за Искра! Зоран Петрович получи успореден пас отляво след грешка на Умарбаев. Луков не успя да избие топката, но Петрович от няколко метра стреля над вратата.
69'  Мощен удар към вратата на Локомотив на Аджович, но Луков спаси.
74' ДУЗПА за Локомотив! Малашевич спъна Кристиан Илич и реферът посочи бялата точка, но не даде втори жълт картон на черногореца.
75'  ГОООЛ за Локомотив!  Димитър Илиев бележи от дузпа с хладнокръвен удар в десния ъгъл.
79'  Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле на Искра, където Диниш Алмейда стреля с глава, но встрани от вратата на Кордич.
80' Вукович стреля от границата на наказателното поле. Ударът не беше много опасен, но Луков отби в корнер.
90' Четири минути продължение.
90+1' Димитър Илиев получи хубав пас от Карагерен, но стреля високо над вратата.
90+4' Край на мача.

Iskra (Mne)ИСКРА: 52. Кордич, 6. Малашевич , 15. Дринчич (к), 5. Кумбурович, 73. Йованович , 94. Аджович (78 9. Милич), 4. Като, 8. Шахман, 10. Боричич (8213. Джуришич ), 24. Вукович, 17. Петрович (73 25. Рогошич)
Резерви: 1. Блажич, 18. Ямамото, 19. Обрадович, , 45. Мандич

Lok. Plovdiv (Bul)ЛОКОМОТИВ (ПД): 71. Мартин Луков, 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда, 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (90 44. Николай Николаев), 7. Момчил Цветанов, 16. Лукас Салинас (65 15. Кристиан Илич), 14. Димитър Илиев (к) , 77. Анте Аралица (73 19. Георги Минчев)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 13. Даниел Димитров

Съдия: Герго Богар (Унгария)
Стадион: "Градски", Подгорица