Winbet - на един клик разстояние! (18)

Лудогорец победи с 4:0 уелския ТНС (Дъ Ню Сейнтс) в реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа, играл се на най-стария действащ стадион в света - "Рейскорс граунд" в Рексъм и мач номер 80 за "зелените" в евротурнирите.

Лудогорец започна много активно срещата в Уелс тази вечер и пропусна три положения до 21-ата минута, чрез Баджи, Манолев и Швиерчок, но удари съперника два пъти за 6 минути в края на първата част с попадения на Швиерчок и Лукоки в 36-ата и 42-ата минута. През втората част Лудогорец понамали оборотите и позволи на Дъ Ню Сейнтс на няколко пъти да опита да вкара почетен гол. Първата възможност за домакините дойде след час игра, а до края последваха още две-три опасности. В 78-ата минута обаче Швиерчок засече центриране на Вандерсон и вкара за 3:0 с глава, с което тотално уби интригата в мача. В продължението се разписа и Дан Битон, прехвърлил вратаря на домакините с "падащ лист" за крайното 4:0.

Разградчани продължават напред с общ резултат 9:0 след успеха с 5:0 в Разград и в следващия кръг ще срещнат словенския Марибор, отпаднал от борбата за Шампионската лига от Розенборг с общ резултат 2:6, в директна битка за груповата фаза в Лига Европа.

Преди минути ЦСКА отпадна след загуба с 0:1 от Зоря, а Локомотив (Пловдив) изостава от Страсбург на полувремето (0:2 общ резултат), с което Лудогорец остава единственият български представител в евротурнирите засега.

ТНС (Дъ Ню Сейнтс) - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Якуб Швиерчок (36'), 0:2 Джоди Лукоки (42'), 0:3 Якуб Швиерчок (78'), 0:4 Дан Битон (90+2')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
9'  Стефан Баджи получи топката след пробив на Лукоки отдясно, но ударът му премина на сантиметри встрани.
16'  Включване на Манолев и силен удар, но встрани от вратата.
21'  Вандерсон проби по дясното крило и намери Швиерчок в наказателното поле, но полякът прати топката в аут.
27' Претенции за дузпа за падане на Швиерчок в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.
36'  ГООООЛ за Лудогорец! Якуб Швиерчок бележи за разградчани, след като проби по лявото крило и стреля в близкия ъгъл!
42'  ГОООЛ за Лудогорец! Отбита от краката на Швиерчок топка стигна до Лукоки в наказателното поле и той я вкара за 2:0 с удар в обратния ъгъл!
45' Край на първата част!

46' Начало на втората част!
57'  Първа голова възможност за ТНС в мача. Рафаел Форстър сгреши, топката достигна до Айрън Едуардс, но ударът премина високо над вратата.
63'  Сисиньо излезе на стрелкова позиция от границата на наказателното поле, но праща топката в аут.
60' Темпото на игра поспадна. Няколко смени в двата тима.
72'  Райън Бробъл преодоля Лукоки и стреля опасно, но Ренан избива в корнер.
78'  ГООООЛ за Лудогорец! Вандерсон центрира към Швиерчок и той бележи за 3:0, вкарвайки петия си гол в евротурнирите през този сезон.
85'  Резервата Чибота стреля опасно, но вратарят на домакините се справи.
90+2'  ГОООЛ за Лудогорец! Дан Битон пое топката на границата на наказателното поле и прехвърли вратаря с шут "падащ лист".
90+3' Край на срещата!

TNS (Wal)ТНС: 1. Пол Харисън, 22.Кейн Люис, 12.Блейн Хъдсън, 4. Кестън Дейвис , 3. Крис Мариът, 24.Райън Харисън, 23.Аерън Едуардс, 10.Даниел Редмънд, 14.Джейми Мълан ( 32. Били Уайтхаус), 7. Дийн Ейб ( 21. Къртис Бърн), 8. Райън Бробел ( 11. Адриан Числевич)
Резерви: 25. Конър Робъртс, 2. Саймън Спендър, 9. Грег Дрейпър, 20. Джош Немхард

ЛУДОГОLudogorets (Bul)РЕЦ: 33.Ренан, 4. Сисиньо, 90.Рафаел Форстър , 21.Драгош Григоре , 11.Станислав Манолев, 25.Стефан Баджи, 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Гуралски ( 8. Дан Битон ), 88.Вандерсон, 10.Якуб Швиерчок   ( 28. Клаудиу Кешерю), 92.Джоди Лукоки  ( 13. Мавис Чибота)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 17. Жоржиньо, 30. Козмин Моци

Стадион: "Рейскорс граунд", Рексъм
Съдия: Кристо Тохвер (Естония)