Манчестър Юнайтед размаза Рома с 6:2 на „Олд Трафорд“ и гледа уверено към финала на Лига Европа. "Червените дяволи" поведоха и след това губеха с 1:2, но впоследствие унищожиха "вълците" и обезсмислиха реванша в Рим.

Още в 5-ата минута гостите направиха принудителна смяна и на мястото на контузилия се Жордан Верету се появи Гонсало Вияр. Скоро след това съперниците набързо си размениха по един гол. Бруно Фернандеш (9) изведе "червените дяволи" напред в резултата, след като бе изведен от Кавани сам срещу вратаря Пау Лопес и го преодоля за 1:0. Четири минути след това Пол Погба игра с ръка в наказателното поле и съдията Карлос дел Серо Гранде посочи бялата точка след помощта и на един от асистентите си. Капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини (15-дузпа) се разписа от 11-метровия наказателен удар и изравни за 1:1.

Играчите на Оле Гунар Солскяер продължиха да доминират и пропуски последователно направиха Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Пол Погба, чийто мощен удар от границата на наказателното поле бе отразен от вратаря Пау Лопес, който обаче получи контузия в рамото и вместо него мача доигра Антонио Миранте.

Въпреки двете принудителни смени Рома стигна до пълен обрат, след като Един Джеко (33) вкара за 1:2 след пас на Пелегрини. Четири минути след това се наложи и трета смяна в състава на "вълците". Спинацола получи травма и напусна терена, а треньорът Пауло Фонсека използва и трите си спирания на играта за извършване на промени още преди почивката и пусна в игра Бруно Перес. В края на първата част Единсон Кавани се озова сам срещу Миранте, който обаче спаси удара на уругваеца.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Скоро след почивката Единсон Кавани (48) изравни след бърза контраатака и подаване на Пол Погба. Последваха пропуски на Кавани и Пелегрини и Смолинг от гостите. Все пак Единсон Кавани (64) се разписа за втори път и Юнайтед поведе с 3:2. Уругваецът направи добавка след удар на Аарън Уан-Бисака и спасяване на Миранте.

Малко по-късно Крис Смолинг фаулира Кавани в наказателното поле и се стигна до 11-метров наказателен удар, потвърден след преглед чрез ВАР, а Бруно Фернандеш (71-дузпа) увеличи аванса на домакините.

Пол Погба (75) се възползва от центриране на Бруно Фернандеш и с глава направи резултата 5:2, а три минути след това Кавани опита да оформи хеттрика си с акробатичен удар, но Миранте хвана топката. В тази ситуация уругваецът бе в засаа и попадение нямаше да бъде зачетено.

"Вълците" се сринаха физически и психически, а Манчестър Юнайтед вкара шести гол чрез резервата Мейсън Грийнууд (86) след асистенция на Кавани при контраатака.

Така „червените дяволи“ обезсмислиха реванша на "Олимпико" след седмица и вече може да мислят за финала.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - РОМА 6:2
1:0 Бруно Фернандеш (9), 1:1 Лоренцо Пелегрини (15-дузпа), 1:2 Един Джеко (33), 2:2 Единсон Кавани (48), 3:2 Единсон Кавани (64), 4:2 Бруно Фернандеш (71-дузпа), 5:2 Пол Погба (75), 6:2 Мейсън Грийнууд (86)

Съставите
Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (К), 23. Люк Шоу, 39. Скот Мактоминей, 17. Фред (83 - Неманя Матич), 10. Маркъс Рашфорд (76 - Мейсън Грийнууд), 18. Бруно Фернандеш (90 - Хуан Мата), 6. Пол Погба, 7. Единсон Кавани
Треньор: Оле Гунар Солскяер

Рома: 13. Пау Лопес (28 - Антонио Миранте), 6. Крис Смолинг, 4. Брайън Кристанте, 3. Роджър Ибанес, 2. Рик Карсдорп, 42. Амаду Диавара, 17. Жордан Верету (5 - Гонсало Вияр), 37. Леонардо Спинацола (38 - Бруно Перес), 7. Лоренцо Пелегрини (К), 77. Хенрих Мхитарян, 9. Един Джеко
Треньор: Пауло Фонсека