Виляреал победи у дома Арсенал с 2:1 в първия им мач от 1/2-финалите на Лига Европа и взе аванс преди реванша. И двата тима завършиха в намалени състави, след като Дани Себайос от гостите и Етиен Капу от домакините бяха изгонени през втората част. Ману Тригерос (5) и Раул Албиол (29) дадоха комфортен аванс на испанците, а Никола Пепе (73-дузпа) върна един гол.

"Жълтата подводница" започна много добре и поведе рано в резултата след гол на Ману Тригерос (5), който получи топката на изгодна позиция след пробив на Чуквуезе по дясното крило и се разписа със силен удар за 1:0.

В 25-ата минута Букайо Сака се озова на добра позиция в наказателното поле на домакините, но не намери целта. Малко по-късно Томас Партей опита удар от дистанция, но топката премина над напречната греда.

Испанският тим удвои аванса си с попадение на Раул Албиол (29), който бе оставен непокрит при изпълнение на корнер и вкара за 2:0 след асистенция на Жерард Морено, който отклони с глава топката към далечната греда.

В 35-ата минута Никола Пепе получи отлична топка, като надбяга защитник и тръгна да влиза в наказателното поле, но бе препънат от бранител на Виляреал точно на линията и съдията показа бялата точка. Последва обаче консултация с ВАР и се видя, че Пепе е играл с ръка и бе отсъден пряк свободен удар за домакините.

В последните секунди на първото полувреме Пако Алкасер изпълни фаул през наказателното поле на гостите, но прати топката в ръцете на Бернд Лено.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Арсенал натисна през втората част, но в  58-ата минута остана в намален състав, след като Дани Себайос настъпи съперник и бе изгонен с втори жълт и червен картон. Виляреал не се възползва от численото си предимство, въпреки че Чуквуезе се озова на добра позиция в наказателното поле. Бернд Лено реагира много добре и спаси удара, а в 65-ата минута отрази и шут на Жерард Морено от близка дистанция.

В 73-ата минута. Букайо Сака навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Ману Тригерос, а съдията Артур Диас не се поколеба и даде дузпа. Зад топката застана Никола Пепе, който с прецизен удар в центъра на вратата намали на 2:1. Четири минути след това Етиен Капу влезе грубо в краката на Букайо Сака, като получи втори жълт картон и домакините също завършиха мача в намален състав.

Минута преди края Пиер-Емерик Обамеянг можеше да изравни, но вратарят Херонимо Рули изби топката в корнер. В крайна сметка повече голове нямаше и интригата се запазва за реванша след седмица в Лондон.

ВИЛЯРЕАЛ - АРСЕНАЛ 2:1
1:0 Ману Тригерос (5), 2:0 Раул Албиол (29), 2:1 Никола Пепе (73-дузпа)

Съставите
Виляреал: 13. Херонимо Рули, Хуан Фойт (69 - 2. Марио Гаспар), Раул Албиол - к, 4. Пау Торес, 24. Алфонсо Педраса (80 - 18. Алберто Морено), 5. Дани Парехо, 25. Етиен Капу, 14. Ману Тригерос (80 - 23. Мой Гомес), 7. Жерар Морено, 17. Пако Алкасер (46 - 19. Франсес Коклен), 11. Саму Чуквуезе
Треньор: Унай Емери

Арсенал: 1. Бернд Лено, 22. Пабло Мари, 16. Роб Холдинг - к, 21. Калъм Чеймбърс, 7. Букайо Сака (85 - 14. Пиер-Емерик Обамеянг), 34. Гранит Джака, 18. Томас Партей, 8. Дани Себайос, 32. Смит Роу (94 - 25. Мохамед Елнени), 11. Мартин Йодегор (63 - 35. Габриел Мартинели), 19. Никола Пепе
Треньор: Микел Артета