Лудогорец отнсе с 4:0 Петрокуб на "Хювефарма Арена" в първия мач от плейофите на Лига Европа и направи реванша след седмица в Кишинев протоколен.

"Орлите" поведоха в 23-ата минута с гол на Квадво Дуа с глава след центриране на Кайо Видал. В 59-ата минута Руан Круз удвои с великолепен гол, а в последните минути на мача два пъти се разписа Диниш Алмейда. В стартовия състав на домакините нямаше нито един българин, а в този на гостите бяха само молдовци.

Временният треньор на "орлите" Захари Сираков дебютира с победа в евротурнирите, а отборът гледа спокойно към рванша в Молдова. Влизането в групите на турнира ще донесе на Лудогорец 4,5 милиона евро, а Петрокуб, както по всичко личи, ще се утеши с участие в групите на Лигата на Конференциите.

В седмата минута "орлите" стигнаха до първата възможност за гол. Рик Джонатан проби отляво и пусна за Якуб Пьотровски, който нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над вратата.

В 15-ата минута Кайо Видал навлезе отдясно в наказателното поле и нанесе удар, който бе блокиран, след което крилото достигна до топката и я продължи към Квадво Дуа, който стреля с глава, но отново бе блокиран, като останах съмнения за игра с ръка, но тя бе прилепена.

В 23-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. При късо изпълнен ъглов удар Кайо Видал елиминира бранител на Петрокуб, след което центрира към Квадво Дуа, който с глава прати топката в мрежата - 1:0!

В 27-ата минута отново се стигна до добре познатата комбинация - Видал проби отдясно и центрира към Дуа, който нанесе нов удар с глава, но този път вратарят успя да избие.

В 34-ата минута Кайо Видал получи дълъг пас от Педро Нареси и нанесе удар към близкия десен ъгъл, но Смаленеа изби в корнер. Пет минути след това Рик Джонатан намери Руан Круз, той шутира, но бе блокиран.

В 45-ата минута Лудогорец бе изключително близо до второ попадение, след като Аслак Фон Витри прецизно стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на вратата на Петрокуб.

В 49-ата минута Фон Витри центрира отдясно към Пьотровски, който свали с глава за Квадво Дуа, той продължи към Руан Секо, а бразилецът нанесе акробатичен удар със задна ножица, но прати топката малко над вратата.

Две минути по-късно се стигна до поредното положения за Лудогорец. Рик Джонатан проби по левия фланг и нанесе опасен удар към горния ляв ъгъл, но над напречната греда.

В 57-ата минута Василе Джордан центрира на втора греда към Михаил Платика, който продължи към Йон Джордан, а той с глава прати топката в мрежата, но се оказа в положение на засада и попадението не бе признато.

Само две минути след това Лудогорец отбеляза второ попадение. Рик Джонатан пусна към Руан Круз, който с великолепен шут към горния ляв ъгъл заби топката неспасяемо в мрежата - 2:0!

В 71-вата минута Аслах Фон Витри нанесе тежък удар от дистанция, но вратарят на Петрокуб се справи. Четири минути по-късно Кайо Видал стреля неточно от средно разстояние.

В 83-ата минута отбраната на Лудогорец заспа и Петрокуб получи отлична възможност за гол, след като Теодор Лунду проби отляво и пусна за забравения Михай Лупан, който нанесе удар от движение, но неточно.

В 90-ата минута Лудогорец реши всичко! Тодор Неделев стреля хубаво от пряк свободен удар от малък ъгъл, вратарят успя да избир, но Диниш Алмейда бе на точното място в точното време, за да прати топката в мрежата - 3:0.

Три минути по-късно разградчани окончателно сложиха точка на спора. Неделев центрира от ъглов удар към Алмейда, който бе забравен и с глава оформи крайното 4:0.

1 - Начало на мача

7 - Рик Джонатан проби отляво и пусна за Якуб Пьотровски, който нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над вратата.

23 - ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! При късо изпълнен ъглов удар Кайо Видал елиминира бранител на Петрокуб, след което центрира към Квадво Дуа, който с глава прати топката в мрежата - 1:0!

27 - Видал проби отдясно и центрира към Дуа, който нанесе нов удар с глава, но този път вратарят успя да избие.

34 - Видал получи дълъг пас от Педро Нареси и нанесе удар към близкия десен ъгъл, но Смаленеа изби в корнер.

44 - Греда за Лудогорец! Аслак Фон Витри прецизно стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на вратата на Петрокуб.

45+1 Край на първата част

--------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме

49 - Фон Витри центрира отдясно към Пьотровски, който свали с глава за Квадво Дуа, той продължи към Руан Секо, а бразилецът нанесе акробатичен удар със задна ножица, но прати топката малко над вратата.

51 - Рик Джонатан проби по левия фланг и нанесе опасен удар към горния ляв ъгъл, но над напречната греда.

57 - Василе Джордан центрира на втора греда към Михаил Платика, който продължи към Йон Джордан, а той с глава прати топката в мрежата, но се оказа в положение на засада и попадението не бе признато.

59 - ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Рик Джонатан пусна към Руан Круз, който с великолепен шут в горния ъгъл заби топката неспасяемо в мрежата - 2:0!

71 - Фон Витри нанесе тежък удар от дистанция, но вратарят на Петрокуб се справи. Четири минути по-късно Кайо Видал стреля неточно от средно разстояние.

83 - Теодор Лунду проби отляво и пусна за забравения Михай Лупан, който нанесе удар от движение, но неточно.

90 ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Тодор Неделев стреля хубаво от пряк свободен удар от малък ъгъл, вратарят успя да избир, но Диниш Алмейда бе на точното място в точното време, за да прати топката в мрежата.

90+3 - ЧЕТВЪРТИ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Неделев центрира от ъглов удар към Алмейда, който бе забравен и с глава оформи крайното 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ:  1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон (62 - 3. Антон Недялков) – 6. Якуб Пьотровски (к), 30. Педро Нареси (70 - 23. Дерой Дуарте) – 7. Рик Джонатан (70 - 19. Георги Русев), 12. Руан Круз (62 - 20. Агибу Камара) , 9. Квадво Дуа (81 - 8. Тодор Неделев), 11. Кайо Видал
Резерви:  39. Хендрик Бонман, 67. Дамян Христов – 3. Антон Недялков, 8. Тодор Неделев, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Захари Сираков

ПЕТРОКУБ: 1. Силвиу Смаленеа – 66. Йон Борс, Виктор 4. Мудрак, 11. Сергиу Платика – 90. Йон Джордан, 19. Михаил Платика (78 - 6. Бубакар Диало), 39. Теодор Лунгу, 94. Корнелиу Корунту (63 - 93. Константин Санду), 30. Василе Джордан – 9. Владимир Амброс (к) (63 - 8. Думитру Демиан), 22. Марин Корунту (46 - 23. Михай Лупан)
Резерви:  31. Виктор Додон, 32. Думитру Ковал – 5. Жилберт Джангма Нар, 6. Бубакар Диало, 8. Думитру Демиан, 23. Михай Лупан, 71. Думитру Бивол, 93. Константин Санду
Треньор:  Андрей Мартин

Разград, Стадион: „Хювефарма Арена
Главен съдия: Анастасиос Папапетру (Гърция)
Жълти картони: Пьотровски; М. Платика