Байер (Леверкузен) и Рома завършиха 2:2 в реванш от полуфиналите на Лига Европа. С общ резултат 4:2 "аспирините" продължават към финала на 22 май в Дъблин, където ще срещнат Аталанта. По традиция тимът на Шаби Алонсо за пореден път се измъкна от поражението в последните минути.

Така германският отбор продължава да няма загуба през сезона и счупи рекорда на Бенфика от 1963/64 година. Тогава португалският гранд записва поредни 48 мача без поражение.

Рома започна много активно и пропусна да поведе още в 4-ата минута, когато Ромелу Лукаку не успя да вкара очи в очи с Матей Ковар.

Последваха пропуски пред двете врати, за да се стигне до 29-ата минута, в която Езекиел Паласиос от Байер удари гредата от границата на наказателното поле.

Домакините натиснаха, но Адам Хложек и Амин Адли се отчетоха с пропуски.

Минути преди края Рома получи дузпа за задържaнe на Йонатан Та срещу Дани Макели. Леандро Паредес застана зад топката и не сбърка за 1:0.

Втората част започна с пропуски на Браян Кристанте, Амин Адли и Сардар Азмун пред вратата на домакините.

Байер Леверкузен отвърна с пропуски на Йонас Хофман и Адам Хложек излезе на чиста позиция и стреля ниско по земята. Сръбският страж на римските "вълци" обаче спаси.

Рома получи втора дузпа в 65-ата минута за игра с ръка на Хложек. Леандро Паредес застана зад топката и удвои преднината на своя тим (2:0).

Байер отново тръгна в атака и четвърт час преди края Амин Адли остана на сантиметри от гола.

Германците стигнаха до попадение в 83-ата минута след автогол на Джанлука Манчини, отклонил топката в собствената си врата за 2:1.

Минути по-късно Джереми Фримпонг можеше да изравни, но вратарят на Рома спаси.

Байер стигна до равенството дълбоко в добавеното време с гол на Йосип Станишич за 2:2 след бърза атака.

БАЙЕР (Л) - РОМА 2:2 (4:2 общ резултат)
0:1 Леандро Паредес (41' дузпа), 0:2 Леандро Паредес (69' дузпа), 1:2 Джанлука Манчини (83' автогол), 2:2 Йосип Станишич (90+7')

Байер ЛеверкузенБАЙЕР: 17. Матей Ковар – 30. Жереми Фримпонг (90'  2. Йосип Станишич ), 12. Едмонд Тапсоба , 4. Йонатан Та (К) , 3. Пиеро Инкапие – 34. Гранит Джака, 25. Есекиел Паласиос – 21. Амин Адли, 7. Йонас Хофман (81'  10. Флориан Вирц ), 20. Алехандро Грималдо (90'  6. Одилон Косуну) – 23. Адам Хложек (74'  14. Патрик Шик)
Резерви: 1. Лукас Храдецки, 36. Никлас Ломб – 8. Роберт Андрих, 9. Борха Иглесиас, 13. Артур, 19. Нейтън Тела, 22. Виктор Бонифас, 32. Густаво Пуерта
Треньор: Чаби Алонсо

РомаРОМА: 99. Миле Свилар – 37. Леонардо Спинацола (21'  59. Никола Залевски ), 69. Анхелиньо (81'  6. Крис Смолинг), 5. Еван Н’Дика, 23. Джанлука Манчини  , 92. Стефан Ел Шаарауи – 16. Леандро Паредес  , 4. Браян Кристанте, 7. Лоренцо Пелегрини (К (81' - 9. Тами Ейбрахам) – 17. Сардар Азмун (72'  52. Едоардо Бове), 90. Ромелу Лукаку
Резерви: 1. Руй Патрисио – 2. Рик Карсдорп, 14. Диего Йоренте, 19. Зеки Челик, 20. Ренато Санчес, 21. Пауло Дибала, 22. Усем Ауар, 35. Томасо Балданци
Треньор: Даниеле де Роси

Съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Стадион: "Байарена", Леверкузен
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна, - контузия