Носителят на трофея от миналия сезон Севиля разби у дома домакина на финала през настоящата кампания Базел с 3:0 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и се класира за следващия етап на турнира. В първия мач преди седмица съперниците завършиха 0:0 на стадион „Санкт Якоб Парк”, който ще е домакин на финала на надпреварата на 18 май.

В реванша на „Рамон Санчес Писхуан” андалусци отказаха швейцарския шампион с три попадения още през първата част. Адил Рами (35) се възползва от центриране от корнер на Хосе Антонио Рейес и даде преднина на домакините, а с два гола в рамките на по-малко от 120 секунди Кевин Гамейро (44, 45) сложи точка на спора още преди второто полувреме.

След почивката домакините намалиха оборотите, а гостите от Швейцария така и не съумяха да стигнат поне до почетно попадение и логично отпадат от втория по сила турнир на Стария континент.

Севиля ще очаква следващия си съперник за 1/4-финалите на жребия днес от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!