Рейнджърс надви драматично Бетис с 3:2 на "Бенито Виямарин" в Севиля и се класира за елиминациите в Лига Европа като победител в група "C", пращайки съперника в плейофите на Лигата на конференциите.

Головото шоу започна в 10-ата минута, когато Абдала Сима получи топката в наказателното поле и я промуши в долния ляв ъгъл за 0:1. На домакините им отне четири минути, за да изравнят резултата, след като Хуан Миранда засече подаване в наказателното поле и не остави шансове на Джак Бътланд.

Рейнджърс отново излезе напред в резултата в 20-ата минута, когато Сириел Десерс завърши самостоятелния си рейд с удар по земя за 1:2. Бетис обаче възстанови равенството в 37-ата минута, след като Иско даде добър пас на Айосе Перес, който намери долния десен ъгъл за 2:2.

Победният гол, който прати Рейнджърс напред в Лига Европа, падна в 78-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле Кемар Руфи овладя топката и я прати зад Руи Силва.

Така Рейнджърс спечели групата с 11 точки, а вторият тим е Спарта Прага. Чехите победиха Арис Лимасол с 3:1 като гости в последния си мач от груповата фаза. Бетис можеше и да е първи при равенство, но след загубата завърши трети и ще играе в Лигата на конференциите напролет.

Група C
22:00 часа Бетис – Рейнджърс
2:3
0:1 Абдалах Сима (11), 1:1 Хуан Миранда (14), 1:2 Сириел Десерс (20), 2:2 Айсе Перес (37), 2:3 Кемар Рууф (78)

22:00 часа Арис Лимасол – Спарта Прага 1:3
0:1 Ян Кухта (4), 0:2 Велко Бирманчевич (11), 0:3 Велко Бирманчевич (45+1), 1:3 Лео Бенгтсон (84)