ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байер (Леверкузен) и Рома завършиха 0:0 на „Бай Арена“ в полуфинален реванш от Лига Европа, което се оказа достатъчно на римските „вълци“, които удържаха натиска на „аспирините“ и нажежената атмосфера в Германия, за да се класират на финал във втория най-значим европейски клубен турнир. Попадението на юношата Едоардо Бове от първия двубой класира италианския тим за финала на 31 май на „Пушкаш Арена“ в Будапеща, където съперник ще е Севиля, отстранил Ювентус след продължения на "Рамон Санчес Писхуан".

Играчите на Жозе Моуриньо ще играят за трофей в Европа за втора поредна година, след като миналата надвиха Фейенорд с 1:0 и спечелиха Лигата на конференциите.

Гостите натиснаха в началото и още във 2-ата минута Лоренцо Пелегрини проби през средата и шутира от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Лукаш Храдецки. Пет минути след това Керем Демирбай шутира от средна дистанция право в ръцете на Руй Патрисио.

Муса Диаби бе изведен зад гърба на отбраната на римските "вълци" в 12-ата минута и се оказа очи в очи с Руи Патрисио, но след удара му топката се удари в сглобката на вратата. Десетина минути по-късно Патрисио спаси удар на Демирбай, който в 27-ата минута отново не успя да преодолее стража на гостите, отразил и удар в 36-ата минута на Сердар Азмун.

До края на първото полувреме натискът на Байер Леверкузен продължи, но германският тим не стигна до чисто голово положение.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След почивката имаше пирошоу по трибуните на "Бай Арена", което наложи принудителното спиране на играта за около две минути. Рома се защитаваше добре и не позволи на Леверкузен дори да достигне до удар в първия четвърт час на второто полувреме.

В 75-ата минута Муса Диаби центрира от десния фланг към Сердар Азмун, но иранският нападател се размина с топката пред голлинията. Пет минути след това Амин Адли шутира от границата на наказателното поле, но Крис Смолинг блокира удара. Последва добавка на Азмун, топката обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб. Жереми Фримпонг навлезе в наказателното поле на Рома в 85-ата минута и шутира, но ударът му бе блокиран от защитник на римските "вълци".

Леверкузен продължи с натиска си до края, но така и не успя да намери път към вратата на Руи Патрисио, отпадайки от надпреварата. По този начин Рома с Моуриньо е на втори пореден еврофинал, след като миналата година спечели Лигата на конференциите.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - РОМА 0:0
(в първия мач 0:1, общ резултат 0:1)

Байер (Леверкузен): 1. Лукаш Храдецки (К) – 12. Едмонд Тапсоба , 4. Йонатан Та (8611. Надим Амири), 3. Пиеро Инкапие  – 30. Жереми Фримпонг, 10. Керем Демирбай, 25. Есекиел Паласиос  (8023. Адам Хложек), 5. Митчел Бакер  (7321. Амин Адли) – 27. Флориан Вирц, 19. Муса Диаби  – 9. Сардар Азмун
Резерви: 28. Патрик Пенц, 36. Никлас Ломб, 11. Надим Амири, 17. Калъм Хъдсън-Одой, 21. Амин Адли, 23. Адам Хложек, 24. Тимоти Фосу-Менса, 32. Айман Азхил, 47. Айман Аурир
Треньор: Чаби Алонсо

Рома: 1. Руи Патрисио – 4. Браян Кристанте , 25. Джанлука Манчини, 3. Рожер Ибаньес  – 19. Зеки Челик (786. Крис Смолинг), 52. Едоардо Бове, 8. Неманя Матич, 37. Леонардо Спинадзола (3459. Никола Залевски) – 7. Лоренцо Пелегрини (К), 9. Тами Ейбрахам , 11. Андреа Белоти (4625. Жоржиньо Вайналдум)
Резерви: 63. Пиетро Боер, 99. Миле Свилар, 2. Рик Карсдорп, 6. Крис Смолинг, 20. Мади Камара, 21. Пауло Дибала, 25. Жоржиньо Вайналдум, 58. Филипо Мисори, 59. Никола Залевски, 62. Кристиан Волпато, 68. Бенямин Тахирович, 92. Стефан Ел Шаарауи
Треньор: Жозе Моуриньо

Стадион: "Бай Арена", Леверкузен
Съдия: Славко Винчич (Словения)

Финалът на турнира е на 31 май в унгарската столица Будапеща.

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!