ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Рекордьорът с шест трофея Севиля се класира за седми път на финал в любимия си турнира Лига Европа, след като обърна Ювентус с 2:1 след продължения на "Рамон Санчес Писхуан" и го елиминира с общ резултат 3:2 на полуфинал. Душан Влахович (65) даде аванс на гостите, но Сусо (71) изравни с красив гол, а в продълженията Ерик Ламела (95) вкара победното попадение. Така на финала Севиля ще спори с Рома на Жозе Моуриньо, който отстрани Байер (Леверкузен).

Двата тима не успяха да си вкарат гол през първата част, в която домакините отправиха четири точни удара, а "бианконерите" два пъти намериха очертанията на вратата.

В началните минути Севиля владееше повече топката и бе притиснал Юве в неговото наказателно поле. В 15-ата минута Ясин Боно трябваше да се намесва за първи път в срещата, отразявайки с вещина удар на Федерико Гати. В 24-ата минута пък Шчесни направи още по-блестящо спасяване след изстрел с глава на Окампос, избивайки топката точно преди да премине с целия си обем голлинията. Ювентус отвърна след три минути, когато Анхел ди Мария опита да прехвърли Боно, но прехвърли и вратата.

След половин час игра Маркос Акуня пробва изстрел извън наказателното поле, но Шчесни изби с една ръка. Три минути след това Мойс Кийн уцели страничния стълб на вратата, пазена от мароканеца Боно, който чукна леко топката с крак. Севиля отговори с мощен изстрел на Ракитич над вратата, а в 36-ата минута Шчесни парира удар на Окампос. Четири минути след това Фаджоли от гостите получи контузия и трябваше да бъде заменен от Леандро Паредес.

В 42-ата минута Локатели върна към Рабио, който прати топката неспасяемо във вратата на Боно, но заради засада на италианеца попадението не бе зачетено. В края на първата част Хуан Куадрадо влезе остро в краката на Оливер Торес на линията на наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 55-ата минута Рабио отново имаше страхотен шанс, след като излезе очи в очи с вратаря на Севиля, но прати топката покрай вратата. Десет минути по-късно влезлият като резерва Душан Влахович даде аванс на Ювентус след подаване на Рабио.

В 72-ата минута друга резерва Сусо със страхотно изпълнение извън наказателното поле не остави абсолютно никакъв шанс на Войчех Шчесни и изравни за 1:1. Десет минути след това Сусо стреля силно от пряк свободен удар, но Шчесни изби в корнер. В последната минута на редовното време Шчесни остави Ювентус в мача след спасяване с една ръка при удар на Ен Несири.

В началото на продълженията Влахович стреля през краката на Гудел, но Боно улови, а минута след това мароканският страж спря и Федерико Киеза. В 95-ата минута Хил центрира в наказателното поле, където Ерик Ламела с глава матира Шчесни за 2:1. В 107-ата минута Киеза центрира към Аркадиуш Милик, но Боно улови топката преди полякът да играе с нея. В 115-ата минута Севиля остана с човек по-малко, след като Маркос Акуня получи втори жълт картон заради бавене на времето. С човек по-малко домакините удържаха финалния натиск на гостите и в крайна сметка ликуваха.

СЕВИЛЯ - ЮВЕНТУС 2:1 след продължения
(в първия мач 1:1, общ резултат 3:2)
0:1 Душан Влахович (65), 1:1 Сусо (71), 2:1 Ерик Ламела (95)

Севиля: 13. Ясин Боно, 6. Неманя Гудел, 10. Иван Ракитич, 15. Юсеф Ен-Несири, 16. Хесус Навас – К (10624. Папу Гомес), 19. Маркос Акуня , 20. Фернандо, 21. Оливер Торес  (627. Сусо  (1174. Карим Рекик)), 25. Браян Хил (1002. Гонсало Монтиел ), 44. Лоик Баде, 55. Лукас Окампос (7017. Ерик Ламела )
Резерви: 1. Марко Дмитрович, 31. Алберто Флорес, 2. Гонсало Монтиел, 3. Алекс Телес, 4. Карим Рекик, 7. Сусо, 12. Рафа Мир, 17. Ерик Ламела, 24. Папу Гомес, 38. Диего Ормиго, 43. Мануел Буено
Треньор: Хосе Луис Мендилибар

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 3. Глейсон Бремер, 5. Мануел Локатели (8620. Фабио Мирети ), 6. Данило , 11. Хуан Куадрадо (10614. Аркадиуш Милик), 15. Федерико Гати, 18. Мойс Кийн  (629. Душан Влахович ), 22. Анхел ди Мария (637. Федерико Киеза), 25. Адриен Рабио, 43. Самуел Илинг-Джуниър (8617. Филип Костич), 44. Николо Фаджоли (4032. Леандро Паредес )
Резерви: 23. Карло Пинсолио, 36. Матия Перин, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович, 12. Алекс Сандро, 14. Аркадиуш Милик, 17. Филип Костич, 20. Фабио Мирети, 24. Даниеле Ругани, 32. Леандро Паредес, 42. Томасо Барбиери
Треньор: Масимилиано Алегри

Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля
Съдия: Дани Маккели (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!