Съдия посече Локо (Пд) и бутна Тотнъм към победата ВИДЕО

"Смърфовете" играха добре до изравнителния гол и с 9 души на терена рухнаха

снимка: LAP.bg
снимка: Антон УЗУНОВ
1 от 5

Локомотив (Пловдив) загуби у дома от Тотнъм с 1:2 в очаквания с голям интерес мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и отпадна от надпреварата. "Смърфовете" играха много добре и дори поведоха с гол на влезлия като резерва Георги Минчев (71), но германският рефер Хармс Осмерс отсъди дузпа и показа два червени картона на пловдивчани в 77-ата минута. Диниш Алмейда игра с ръка на голлинията и получи директен червен картон, а Бирсент Карагерен бе изгонен с втори жълт и червен картон заради претенциите си. Преди това обаче съдията не видя нарушение на Хари Кейн срещу вратаря Мартин Луков. След това Хари Кейн (80-дузпа) се разписа от бялата точка, а български тим рухна и Танги Ндомбеле (85) направи обрата пълен. Носителят на Купата и Суперкупата на България пък нямаше сили за финален натиск, след като остана с 9 футболисти на терена.

Треньорът на "смърфовете" Бруно Акрапович заложи на всичко най-добро, с което разполага, а мениджърът на "шпорите" Жозе Моуриньо разчиташе от първата минута на голяма част от звездите си.

През първата част гостите доминираха, а Локомотив разчиташе предимно на контраатаки. Още във 2-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле, но капитанът Димитър Илиев бе изпреварен от Мат Дохърти. Бранителят изби с глава, а "шпорите" организираха бърза контраатака. Стивън Бергвайн подаде към Хьон-Мин Сон, който финтира Милош Петрович и шутира от границата на наказателното поле, след което Мартин Луков спаси с крак.

Постепенно гостите поеха инициативата, но защита на "черно-белите" бе подредена добре. В 10-ата минута Сон подаде към Джовани Ло Селсо, който пропусна топката. Стивън Бергвайн нахлу на скорост и мощно шутира, след което топката се удари напречната греда. "Смърфовете" веднага отговориха и Анте Аралица овладя топката в центъра, а след това реши да шутира от дистанция, но неточно над вратата.

В 17-ата минута Джовани Ло Селсо отправи далечен удар, но не намери целта и топката излезе в аут. Гостите продължиха да доминират и в 27-ата минута Бергвайн падна в наказателното поле след съприкосновение с Лукас Масоеро, а Жозе Моуриньо дори скочи от скамейката, но дузпа не бе отсъдена. Секунди по-късно Хари Кейн отправи неточен удар от дистанция.

Джовани Ло Селсо центрира от корнер в 36-ата минута, Хари Кейн се пребори с Лукас Масоеро и стреля с глава, при което се наложи Мартин Луков да се намесва решително, а след това при добавката Мат Дохърти бе в положение на засада. Четири минути след това Дохърти центрира и затрудни Мартин Луков, който от начало не улови, но след това поправи грешката си и хвана топката.

В 43-ата минута Сон центрира отдясно по земя и Хари Кейн игра технично с пета, но Милош Петрович блокира удара и Луков улови топката. В добавеното време на първата част Бирсент Карагерен бе изведен чудесно в наказателното поле и можеше да шокира гостите, но шутира над вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в 53-ата минута Хьон-Мин Сон пропусна нова добра възможност, шутирайки над вратата от близка дистанция. Феновете на Локомотив пък направиха заря извън стадиона в подкрепа на своите любимци.

В 59-ата минута Мат Дохърти центрира в наказателното поле, където Джовани Ло Селсо овладя на гърди, след което се получи неразбирателство между Диниш Алмейда и Лукас Масоеро, от което се възползва Хари Кейн, който шутира, но Мартин Луков улови пред голлинията.

Натискът на гостите се засилваше, но "смърфовете" изненадващо поведоха в 71-ата минута, когато Лукас Салинас центрира от корнер, Димитър Илиев продължи към задната греда, където влезлият секунди по-рано от пейката Георги Минчев с глава отблизо се разписа за 1:0. Две минути след това домакините имаха възможност да удвоят преднината си. Бирсент Карагарен получи отдясно, финтира Бен Дейвис и стреля, но Лорис се намеси блестящо и изби.

В 78-ата минута се стигна до най-скандалния момент в мача. Съдията Харм Омерс отсъди дузпа за Тотнъм и показа директен червен картон на Диниш Алмейда, който игра с ръка на голлинията след удар на Бен Дейвис. "Черно-белите" имаха оснавателни претенции за нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков преди това. Последваха претенции на играчите на Локомотив и реферът показа втори жълт картон на Бирсент Карагарен, което означаваше, че "смърфовете остават с девет души на терена, а в 80-ата минута Хари Кейн реализира безапелацонно от бялата точка за 1:1. Две минути след това Мартин Луков се намеси блестящо след изстрел с глава на Хари Кейн отблизо.

Пет минути преди края на редовните 90 гостите направиха пълен обрат. Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле, където Танги Ндомбеле стреля слабо към вратата на Мартин Луков, но топката залъга стража и резултатът стана 1:2. До края мачът просто се доиграваше, а с 9 души на терена Локомотив не успя да направи натиск в търсене на изравнителен гол.

ЛОКОМОТИВ - ТОТНЪМ 1:2
1:0 Георги Минчев (71), 1:1 Хари Кейн (80-дузпа), 1:2 Танги Ндомбеле (85)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
2 - Парвиз Умарбаев центрира от фаул и защитниците на гостите изчистите, давайки начало на опасна контраатака, при която Хьон-Мин Сон отправи завършващ удар и Мартин Луков спаси с крак
6 - Хьон-Мин Сон центрира в наказателното поле и бранителите на Локомотив се справиха и изчистиха
10 - Тотнъм удари ГРЕДА! Стивън Бергвайн нанесе силен удар от границата на наказателното поле и топката срещна напречната греда
11 - Неточен удар на Анте Аралица от дистанция над вратата на Юго Лорис
17 - Ло Селсо щутира неточно от границата на наказателното поле
26 - Сон центрира от корнер и Мартин Луков боксира топката
27 - Бергвайн падна в наказателното поле на Локомотив след съприкосновение с Лукас Масоеро и гостите претендираха за дузпа, а Жозе Моуриньо дори скочи от скамейката, но наказателен удар не последва
28 - Хари Кейн шутира от далечна дистанция покрай вратата
32 - Поредно центриране в наказателното поле на Локо (Пд) и Милош Пеътрович изчисти топката с глава
33 - Ерик Дайър изблъска в гръб Лукас Салинас в близост до наказателното поле на гостите малко преди аутлинията, но съдията не отсъди фаул
36 - Хари Кейн се пребори с Лукас Масоеро и стреля с глава, при което се наложи Мартин Луков да се намесва решително, а след това при добавката Мат Дохърти бе в положение на засада
40 - Дохърти центрира и затрудни Мартин Луков, който от начало не улови, но след това поправи грешката си и хвана топката
43 - Сон центрира отдясно по земя и Хари Кейн игра технично с пета, но Милош Петрович блокира удара и Луков улови топката
45+1 - Димитър Илиев изведе страхотно Бирсент Карагерен, който шутира от близка дистанция, но над вратата на гостите
45+2 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Заря извън стадиона от феновете на Локомотив в подкрепа на техните любимци
50 - Умарбаев центрира от фаул и защитниците на гостите изчистиха, давайки началото на опасна контраатака, но Бирсент Карагерен спря Хари Гейн с нарушение в центъра на терена и получи жълт картон
53 - Нова страхотна възможност за гостите и Сон пропусна от непосредствена близост, пращайки топката над вратата
59 - Хари Кейн овладя топката в наказателното поле при центриране отдясно, но шутира слабо и Мартин Луков спаси
66 - Тотнъм получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Зад топката застана Кейн, чийто удар срещна тялото на Димитър Илиев и излезе в корнер
70 - Неточен удар на Ло Селсо покрай вратата
71 - ГОООЛ за Локо (Пд)! След центриране от корнер Димитър Илиев продължи топката към появилия се в игра секунди по-рано Георги Минчев, който прати топката във вратата на Юго Лорис за 1:0, а Жозе Моуриньо побесня на страничната линия
73 - Бирсент Карагерен можеше да шокира гостите с втори гол, но ударът му бе спасен от Юго Лорис
77 - ДУЗПА за Тотнъм! Диниш Алмейда игра с ръка на голлинията и получи директен червен картон, а заради оспорване и Бирсент Карагерен бе изгонен с втори жълт и червен картон. При същата ситуация пък останаха съмнения за нарушение на Хари Кейн срещу вратаря Мартин Луков. В крайна сметка "смърфовете" останаха с двама човека по-малко на терена.
80 - ГОЛ за Тотнъм! Хари Кейн бе безапелеционен от бялата точка за 1:1
82- Мартин Луков се намеси блестящо след изстрел с глава на Хари Кейн отблизо
85 - ГОЛ за Тотнъм! Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле, където Танги Ндомбеле стреля слабо към вратата на Мартин Луков, но топката залъга стража и резултатът стана 1:2
90+4 - Край на мача! Тотнъм направи обрат и след 2:1 се класира за третия квалификационен кръг.

Локомотив (Пловдив): 71. Мартин Луков, 25. Лукас Масоеро , 61. Диниш Алмейда , 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен , 34. Петър Витанов (8150. Михалевич), 10. Парвиз Умарбаев (6819. Георги Минчев ), 16. Лукас Салинас, 7. Момчил Цветанов, 77. Анте Аралица (6815. Кристиан Илич), 14. Димитър Илиев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 11. Кенан Муслимович, 13. Пулиезе, 15. Кристиан Илич, 19. Георги Минчев, 44. Николай Николаев, 50. Михалевич
Треньор: Бруно Акрапович

Тотнъм: 1. Юго Лорис, 2. Мат Дохърти, 15. Ерик Дайър, 6. Давинсон Санчес (7327. Лукас Моура), 33. Бен Дейвис, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 17. Муса Сисоко (6128. Танги Ндомбеле ), 18. Джовани Ло Селсо, 7. Сон, 10. Хари Кейн , 23. Стивън Бергвайн (7011. Ерик Ламела)
Резерви: 12. Джо Харт, 8. Хари Уинкс, 11. Ерик Ламела, 19. Райън Сесеньон, 27. Лукас Моура, 28. Танги Ндомбеле, 38. Картър-Викърс
Мениджър: Жозе Моуриньо

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Харм Осмерс (Германия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация