Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Славия се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. „Белите“ отстраниха Илвес (Тампере, Финландия) с общ резултат 3:1, след като спечелиха и реванша с 2:1 в София. И двата гола реализира Галин Иванов.

Във втория квалификационен кръг Славия се изправя срещу хърватския гранд Хайдук (Сплит). Според първоначалната програма първият мач е в Хърватия на 26 юли (четвъртък) от 21:00 часа, а реваншът е на 2 август в София.

В първите 15-20 минути мачът бе без кой знае какви интересни положения. В 36-ата минута Славия откри резултата. Галин Иванов засече подаване отдясно в наказателното поле и от около точката за изпълнение на дузпа с удар по земя преодоля вратаря на гостите.

До края на първото полувреме "белите" имаха още две атаки, но не стигнаха до второ попадение.

В 54-ата минута Илвес изравни малко изненадващо, тъй като до този момент почти нямаше нападение срещу "белите". Дълъг пас стигна до Мариус Нубиси, който бе вдясно в наказателното поле и с диагонален удар преодоля Стергиакис. Вратарят на Славия също не се намеси добре при удара на футболиста на финландския отбор.

Радостта на гостите обаче трая около минута. В 56-ата минута Галин Иванов отново се превърна в герой, след като вкара за 2:1. Този път футболистът стреля фронтално срещу вратата на съперника, топката се удари в горната греда и влетя в мрежата на Хиландер.

В 63-ата минута Георги Йомов направи сериозен пропуск. Момчил Цветанов напредна отдясно, стигна почти до аутлинията и центрира успоредно на голлинията. Там обаче Йомов с глава пропусна само от няколко метра да прати топката във вратата. В 69-ата минута голмайсторът за Илвес Нубиси стреля с глава, но над вратата. В 72-ата минута гостите пропиляха най-чистото си положение. Тату Миетунен бе изпуснат от Андреа Христов и за щастие на Славия не успя да уцели вратата.

До края на мача Галин Иванов имаше още един шанс, а след това и Милчо Ангелов, но всичко приключи при резултат 2:1 в полза на българския тим.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
15 - Славия има повече атаки през първите 10-15 минути, но все още нищо опасно пред двете врати
24 - Емил Мартинов пусна добър пас по земя към Момчил Цветанов, но подаването бе една идея по-дълго от желаното, за да може Цветанов да нанесе удар
26 -  жълт картон за Галин Иванов (Славия)
36 -  ГООЛ за Славия, голмайстор Галин Иванов. Той засече подаване на точката за изпълнение на дузпа и нямаше проблем да реализира
42 - удар на Галин Иванов отдалеч, но топката се отби в тялото на Диого Томас
45+1 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
54 -  ГООЛ за Илвес, голмайстор Мариус Нубиси. Той полчуи подаване вдясно в наказателното поле и с диагонален удар разстреля Стергиакис
56 -
ГООЛ за Славия, голмайстор Галин Иванов. Хубав гол на Галин Иванов, който стреля фронтално срещу вратата, топката се удари в горната греда и влезе във вратата
65 - ПРОПУСК на Славия,
Момчил Цветанов нахлу отдясно, центрира успоредно на голлинията, но Йомов от няколко метра пропусна с глава
76 - Шоколаров центрира, но Галин Иванов не успя да намери очертанията на вратата с глава. Той прати топката от външната страна на вратата на Хиландер
81 - ПРОПУСК на Милчо Ангелов. Нападателят с хубави финтове, озова се сам срещу вратаря, но стреля встрани

СЛАВИЯ - ИЛВЕС (ТАМПЕРЕ, ФИНЛАНДИЯ) 2:1
1:0 Галин Иванов (36), 1:1 Мариус Нубиси (54), 2:1 Галин Иванов (56)
(В първия мач 1:0 за Славия)

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 25.Александър Александров, 38.Милен Гамаков, 19.Димитър Велковски, 27.Емил Мартинов, 10.Янис Карабельов, 35.Георги Йомов (67  8.Славчо Шоколаров), 17.Момчил Цветанов (84  23.Владислав Узунов), 71.Галин Иванов    (90+1  19.Калоян Кръстев), 29.Милчо Ангелов
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 15.Александър Станисавлевич, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 23.Владислав Узунов, 11.Кристиан Пeшов, 14.Ивайло Димитров
Старши треньор: Златомир Загорчич

ИЛВЕС (ТАМПЕРЕ): 1.Мика Хиландер, 16.Тату Миетунен (62  8.Иро Ярвинен ), 3.Диого Томас , 5.Яни Танска (71  22.Тарек Кази), 4.Фелипе Аспегрен, 10.Лаури Ала-Миламаки, 25.Иса Тиау, 14.Тууре Сира, 6.Матиас Ойала , 20.Ееро Таминен (69  29.Сантери Хаарла), 45.Мариус Нубиси
Резерви: 12.Йоханес Луканен, 19.Туомас Рананкари, 22.Тарек Кази, 8.Иро Ярвинен, 7.Ееро Хиокивирта, 2.Алим Мунди, 29.Сантери Хаарала
Старши треньор: Ярко Вис

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдия: Ненад Джокич (Сърбия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия