Лудогорец отстъпи пред Цървена звезда с 0:1 на своя стадион в мач от втрия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение бе дело на Канда, а Сисиньо бе изгонен в средата на второто полувреме за два жълти картона, първия от които доста глупав и изпросен.

Така "орлите" са с 1 точка след два двубоя и заемат третото място, колкото има и четвъртия Мидтиланд. Спортинг Брага надигра датчаните с 3:1 и е на втора позиция с 3 точки, а Цървена звезда е лидер с пълен актив. Грандът от Белград спечели първа победа в историята си в България.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Валдас Дамбраускас не можеше да разчита на Недялков, Ихинио Марин, Каули и Вандерсон. Колегата му Деян Станкович пък трябваше да се оправя без бившия вратар на Лудогорец Милан Борян, както и Дегенек, Драгович, Катай, Кръстичич и Гаич.

През първата част нямаше чисти голови положения. Гостите имаха две добри възможности за гол, но не успяха да се възползват. Бен бе намерен отлично от Родич, но не уцели вратата, а удар на Диони не изненада Кахлина.

В края на първата част гостите от Белград претендираха за дузпа за игра с ръка в полето на Лудогорец. ВАР обаче показа, че такава не трябва да бъде отсъждана, което бе последвано бурно недоволство от страна на играчите на Цървена звезда.

До 60-ата минута на терена бе спокойно, като единствено глупава постъпка на Сисиньо разпали леко страстите.

В 64-ата минута гостите от Белград откриха резултата. Родич центрира от левия фланг, Павков не успя да уцели топката но тя се върна към границата на наказателното поле, където връхлитащия Канда с мощен изстрел я прати във вратата на Лудогорец.

Още в следващата атака българският тим можеше да изравни резултата. Текпетей отправи мощен удар, който обаче разтресе напречната греда.

Лудогорец изпусна златен шанс десетина минути преди края. Бранител на Звезда върна лошо топката към вратаря, а влезлият като резерва Чибота я взе, излъга вратаря и стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В последните няколко минути Лудогорец натисна, но отбраната на гостите от Белград се справи и резултатът остана непроменен.

Лудогорец - Цървена звезда 0:1
0:1 Гуелор Канда (64)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Текпетей получи подаване в дълбочина в наказателното поле и стреля, но вратарят се намеси и спаси
25- Защитата на домакините изпусна Родич, който напредна в наказателното поле и намери Бен отляво, а стреля, но неточно
34- Диони взе топката и напредна, опита далечен изстрел, но Кахлина изби
45- Цървена звезда иска дузпа заради игра с ръка на играч на Лудогорец. ВАР отсъди, че нарушение няма
45+2- Край на първото полувреме
_________________________
46- Сисиньо си изпроси глупав жълт картон, след като провокира противников играч и предизвика сдърпване между играчите
64- ГОЛ ЗА ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА! Родич центрира от левия фланг, Павков не успя да уцели топката но тя се върна към границата на наказателното поле, където връхлитащия Канда с мощен изстрел я прати във вратата на Лудогорец!
68-
Греда! Текпетей отправи мощен удар, който обаче разтресе напречната греда
76- Червен картон! Сисиньо направи грубо нарушение и получи втори жълт картон.
80- Невероятен пропуск на Чибота! Бранител на Звезда върна лошо топката към вратаря, Чибота я взе, излъга вратаря и стреля, но кълбото мина на сантиметри от гредата
90+5- Край на мача

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 6. Шакил Пинас (71-22. Жордан Икоко), 25. Стефан Баджи (86-23. Шоу), 8. Клод Гонсалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 7. Алекс Сантана (78-13. Мавис Чибота), 32. Жосуе Са (71-11. Кирил Десподов), 19. Пиерос Сотириу
Резерви: 1. Серджо Падт, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота, 22. Жордан Икоко, 23. Шоу, 29. Дорин Ротариу, 45. Димитър Митков, 64. Димоник Янков, 79. Тихомир Димитров
Треньор: Валдас Дамбраускас

Цървена звезда: 1. Зоран Попович, 77. Марко Гобелич, 6. Радован Панков, 25. Страхиня Еракович, 23. Милан Родич, 8. Гуелор Канда (70-21. Петър Станич(84-7. Ненад Крститич)), 35. Секо Саного, 55. Славолюб Срнич, 31. Ел Фарду Бен Набуане (84-30. Рихайро Живкович), 4. Мирко Иванич, 39. Луи Диони (57-9. Милан Павков)
Резерви: 51. Милош Гордич, 2. Милан Гаич, 7. Ненад Крститич, 9. Милан Павков, 11. Филипо Фалко, 18. Ниегош Петрович, 21. Петър Станич, 22. Велко Николич, 30. Рихайро Живкович, 93. Аксел Бакайоко
Треньор: Деян Станкович

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Жером Брисар (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия