ЦСКА елиминира черногорския Титоград след безлично 0:0 на реванша в Подгорица помежду им от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският тим победи с 4:0 в първата среща и се класира за следващия етап, в който го очаква хърватският Осиек.

Заради наказани и контузени играчи, треньорът Добромир Митов направи промени в състава си. Извън титулярите останаха Атанасов, Томаш, Тиаго, Пинто и Али Соу, а на техните места започнаха Бикел, Бодуров, Антов, Малинов и Тони Уот.

Играта през първото полувреме бе равностойна, а ЦСКА не създаде нито едно сериозно положение за гол. Домакините бяха далеч по-близо до попадението, но нацелиха напречната греда зад Витаутас Черниаускас. Това се случи в 16-ата минута, когато Чинеду проби отдясно и подаде по земя към Джалович, който шутира без забавяне с десния крак от близка дистанция, но нямаше късмет, пращайки топката в гредата.

В 29-ата минута Кери центрира опасно от фаул, но първо Евандро, а след това и Гълъбов се разминаха с топката пред вратата на Титоград. Три минути след това отбраната на „армейците“ се пропука и се наложи Черниаускас да спасява с блестящ рефлекс удар на Павлович. До края на първата част не се случи нищо интересно пред някоя от вратите.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

„Армейците“ бяха далеч по-активни след почивката и имаха повече шансове да стигнат до победен гол. Втората част започна с мощен шут от фаул на Геръм Кери, но вратарят Саша Иванович изби в корнер. Ирландецът продължи най-сериозно да тормози противниковата отбрана, но мерникът му не бе точен на още два пъти.

В 63-ата минута играчите на Добромир Митов изтърваха най-сериозното си положение до момента за гол. Евандро нахлу отляво в наказателното поле след двойно подаване с Жеферсон и пусна топката покрай стража Иванович, но тя не посети мрежата на домакините, а мина встрани от вратата. До края на мача неточни удари отправиха Тони Уот и Рубен Пинто.

Така ЦСКА отстрани първия си съперник в Лига Европа този сезон и се класира за следващия кръг, в който ще срещне хърватския Осиек.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа
Следете с БЛИЦ: Първа лига - подготовка и трансфери

Титоград - ЦСКА 0:0
(в първия мач 0:4, общ резултат 0:4)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало.
2 - Много неточен удар на Радуле Живкович от домакините.
4 - Греъм Кери нахлу отдясно в наказателното поле на черногорците и падна след съприкосновение с бранител, но нямаше претенции за дузпа.
6 - Капитанът на домакините Мирко Райчевич шутира неточно от далечна дистанция.
12 - Греъм Кери центрира от фаул към Пламен Гълъбов, но защитник изчисти с глава.
16 - ГРЕДА за Титоград! Радомир Джалович получи топката в наказателното поле на "червените" и отправи хубав удар, пращайки кълбото в напречната греда.
20 - Менди Мамаду центрира отдясно за Радомир Джалович, който не успя да засече топката с глава.
29 - Греъм Кери центриране отляво след свободен удар, а никой не успя да засече топката, с която се разминаха Евандро и Пламен Гълъбов.
32 - Витаутас Черниаускас спаси с блестящ рефлекс удар отблизо на Павлович.
34 - Балша Банович от Титоград получи първия жълт картон в срещата.
43 - Скучни минути на терена и без положения пред двете врати.
45+2 - Край на първата част!
.................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Греъм Кери шутира от фаул от далечна дистанция, но Саша Иванович изби в корнер с една ръка.
49 - Нуно Томаш не успя да засече топката след центриране отляво, но тя стигна до Греъм Кери, който стреля силно с десния крак, но твърде неточно в аут.
51 - Саша Иванович изчисти топката след центриране на Жанио Бикел.
55 - Греъм Кери шутира от пряк свободен удар над напречната греда.