ЦСКА победи малтийския Сайрънс с 2:1 в двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа и отстрани съперника.

Мачът изненадващо започна с по-добри възможности за гостите, които на два пъти в рамките на първите десет минути създадоха напрежение пред вратата на "червените" при дебюта си в евротурнирите. В следващите десет на терена изобилстваше твърдата игра и сблъсъците за всяка топка, след което ЦСКА взе инициативата.

Али Соу отправи първия точен удар в срещата в 23-ата минута, но шутира право в ръцете на вратаря на Сайрънс. До края на полувремето "червените" осъществиха още няколко добри атаки, натискаха прибрания в собственото си поле Сайрънс, но така и затрудниха сериозно съперниковата врата.

Второто полувреме започна кошмарно за ЦСКА и в първите минути съдията Кжищоф Якубик от Полша посочи бялата точка за намеса на Матей срещу Максуел да Силва, при която бранителят на ЦСКА първо игра с топката. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато отрази удара му.

Гостите все пак успяха да поведат в 69-ата минута, когато Максуел да Силва успя да открие резултата с шут от дъгата на наказателното поле, като топката се отби в тялото на бранител на ЦСКА (1:0). Само шест минути след попадението на малтийците резервата Ахмед Ахмедов успя да изравни след пас на друг играч, появил се от пейката Юнус Санкаре и удар отблизо (1:1).

В първата минута от продължението на двубоя Али Соу вкара от малък ъгъл за 2:1, с което донесе победата и осигури продължаването на "червените" напред в Лига Европа.

Жребият за следващата фаза на турнира е на 31 август (понеделник).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ЦСКА - САЙРЪНС 2:1
0:1 Максуел да Силва (70'), 1:1 Ахмед Ахмедов (75'), 2:1 Али Соу (90+1)

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
2'  Опасна атака за гостите! Максуел да Силва се измъкна и стреля, но Бусато се справи.
5' Тиаго опита удар по земя от фаул, но топката срещна стената, а при добавката се отклони от играч на малтийците.
8'  Неумела изява на защитата на ЦСКА след корнер, Бусато изби в корнер, след което се сблъска с гредата.
21' Стефано Белтраме опита ножичен удар след подаване с глава след корнер, но прати топката над вратата.
23'  Страхотна възможност за ЦСКА!!! Али Соу се озова в добра позиция и мигновено шутира, но Касар  се справи. Това беше първият точен удар за "червените" в мача.
27' Рафаел Енрике стреля към вратата на малтийците, но над вратата. ЦСКА взе инициативата и се настани в половината на гостите.
29'  Принудителна смяна за Сайрънс след контузия в рамото на Ромелу.
30' Белтраме с поредна възможност за ЦСКА, но не успя да уцели вратата.
40' ЦСКА владее повече топката, но така и не успява да достигне до удар към вратата на Сайрънс.
45' Възможност от фаул за ЦСКА след нарушение срещу Енрике. Тиаго стреля, но топката се отби от стената в корнер.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
47'  ДУЗПА за Сайрънс! Матей първо игра с топката, а след това фаулира Максуел да Силва, но реферът посочи бялата точка.
48'  Густаво Бусато спаси удара на Да Силва. Резултатът остава 0:0.
55' Много брак в действията на играчите на ЦСКА."Червените" не могат да организират опасна атака към вратата на малтийците.
59'  Али Соу се озова на добра позиция и стреля опасно, но над вратата.
63' Юрген Матей опита удар с глава след центриране на Белтраме, но неточно.
69'  ГОООЛ за Сайрънс! Максуел да Силва стреля от дъгата на наказателното поле, топката се отби в тялото на бранител на ЦСКА и влетя в мрежата за 1:0.
75'  ГОООЛ за ЦСКА! Резервите Юнус Санкаре и Ахмед Ахмедов комбинираха в наказателното поле и нападателят вкара за 1:1.
90' Шест минути продължение на срещата.
90+1'  ГООООЛ за ЦСКА! Али Соу бележи за 2:1, след пробив на Йомов по дясното крило и пас към голмайстора на "червените".
90+6' Край на мача.

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей , 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику , 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга ( Ахмед Ахмедов ), 7. Енрике Рафаел, 10. Стефано Белтраме ( 13. Юнус Санкаре ), 8. Греъм Кери ( 30. Георги Йомов), 22. Али Соу
Резерви: Димитър Евтимов,  Томи Юрич, Тонислав Йорданов, Мартин Смоленски

Sirens (Mlt)САЙРЪНС: 24. Давид Касар, 99. Еспиндола, 19. Борг, 8. Дос Аньос, 90. Ромеу ( 17. Джейкъб Уолкър), 21. Шиклуна , 23. Агиус ( Райън Грех, ), 28. Бустос, 10. Максуел да Силва , 7. Де Оливейра ( Мифсуд ), 11. Уилфрид Домаро
Резерви: Мигел Монтфорт, Люк Грех, Джонатан Пиърсън, Лукас Менезес

Съдия: Кжищоф Якубик (Полша)
Стадион: "Българска армия"