Уест Хям си осигури класиране за директните елиминации на Лига Европа. "Чуковете" завършиха 2:2 при гостуването си на Генк и са водач в група "H" с 10 точки. Белгийският тим има 6.

Тази вечер е другият мач в групата - Рапид (Виена) - Динамо (Загреб), като и двата отбора имат по 3 точки.

Футболистите на Уест Хям могат да съжаляват, че не спечелиха гостуването в Генк и не зарадваха мениджъра си Дейвид Мойс, след като водеха малко преди края. За специалиста това беше юбилеен мач номер 1000 като мениджър и номер 100 за него начело на "чуковете".

Йосеф Пейтсил даде преднина на Генк още в четвъртата минута. Уест Хям направи пълен обрат след почивката. Бенрама изравни в 59-ата, а за 1:2 отново алжирецът се разписа в 82-ата минута.

Малко преди края обаче Toмас Сучек си отбеляза автогол и Уест Хям изпусна победата - 2:2.