Носителят на трофея от турнира Лига на конференциите през миналия сезон Уест Хям обърна у дома сръбския Бачка Топола с 3:1 в първия си мач от А на Лига Европа.

"Чуковете" доминираха от самото начало, но през първата част не успяха да стигнат до гол. Петър Станич (47) пък се възползва от ужасна грешка на Анжело Огбона и изведе сръбския тим напред в резултата.

Уест Хям натисна след гола и обърна Бачка Топола в рамките на четири минути след автогол на Неманя Петрович в 66-ата и дебютно попадение за Мохамед Кудус (70) за лондончани, а Томас Соучек (82) оформи крайния резултат. Последните два гола бяха отбелязани с глава, като за тях асистира Джеймс Уорд-Праус.

За гостите игра бившият защитник на Левски Милош Цветкович. Сърбинът носеше синия екип на "Терена" в периода 2017-2019 година.

В другия мач от група „А“, който се изигра по същото време, Фрайбург надделя над гръцкия Олимпиакос с 3:2 в Пирея. Головете за германския тим бяха дело на Роланд Салай, Винченцо Грифо и Максимилиан Филип. За Олимпиакос на два пъти се разписа Аюб Ел Кааби.

Група А
Уест Хям – Бачка Топола 3:1

0:1 Петър Станич (47), 1:1 Неманя Петрович (66-автогол), 2:1 Мохамед Кудус (70), 3:1 Томас Соучек (82)

Олимпиакос – Фрайбург 2:3
0:1 Роланд Салай (9), 1:1 Аюб Ел Кааби (40), 1:2 Винченцо Грифо (45+7-дузпа), 2:2 Аюб Ел Кааби (75), 2:3 Максимилиан Филип (86)