Милан успя да победи с 4:2 Селтик, въпреки че изоставаше с 0:2 в домакинството си на "Сан Сиро". "Росонерите" събраха 10 точки и са втори, само на 1 зад лидера Лил, но и двата отбора си гарантираха класирането на 1/16-финалите. Французите спечелиха с 2:1 тази вечер срещу Спарта (Прага). Българският национал Мартин Минчев влезе на смяна в края на двубоя.

Първото полувреме на срещата в Милано беше доста интригуващо. "Росонерите" без контузения Златан Ибрахимович трябваше да заличават два гола пасив, след като Селтик ги шокира в началото. Том Рогич даде аванс на "детелините" в седмата минута, а в 14-ата Одсън Едуард удвои преднината на бившия тим на Стилиян Петров.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В рамките на две минути през първото полувреме домакините изравниха резултата, след като Хакан Чалханоглу в 24-ата и Саму Кастийехо в 26-ата направиха 2:2.

Гостите, водени от наставника си Нийл Ленън, допуснаха още две попадения след почивката. Йенс Хауге се разписа в 50-ата минута, а в 82-ата Брахим Диас подпечата успеха на Милан - 4:2.

Група "H"

Милан - Селтик 4:2
0:1 Том Рогич (7), 0:2 Одсън Едуард (14), 1:2 Хакан Чалханоглу (24), 2:2 Саму Кастийехо (26), 3:2 Хауге (50), 4:2 Брахим Диас (82)

Лил - Спарта (Прага) 2:1
0:1 Крейчи (71), 1:1 Бурак Йълмаз (80), 2:1 Бурак Йълмаз (84)

Класирането в група "H": 1.Лил 11 точки, 2.Милан 10, 3.Спарта (Прага) 6, 4.Селтик 1 т.