Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 срещу Зрински Мостар у дома в първия мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Първата добра възможност в мача се откри пред Ботев в 10-ата минута. Джеймс Ето'о подаде към Самюел Акере, който стреля от дъгата на наказателното поле на Зрински, но Марко Марич плонжира и спаси.

Ханс Кристиан Бернат направи ключово спасяване в 15-ата минута. Марио Чуже надигра Йонас Там и излезе сам срещу Бернат, но вратарят на Ботев Пловдив успя да спаси с крак.

Кристиан Нвачукву отправи много опасен удар в 23-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Марко Марич.

Ботев поведе с 1:0 в 35-ата минута. Самюел Акере премина през Керим Мемия, а след това финтира Франо Млинар, след което стреля, топката придоби много странна треактория, срещна десния страничен стълб на вратата на Марко Марич и влетя в мрежата му.

Ивелин Попов проби, след което стреля в 46-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Марич.

Домакините направиха много голям пропуск в 48-ата минута. Кристиан Нвачукву пусна отличен извеждащ пас към Мартин Секулич, който излезе сам срещу Марко Марич, но вратарят на Зрински успя да отрази удара му.

В 64-ата минута Томислав Киш стреля, но право в ръцете на Ханс Кристиан Бернат.

Бернат направи много класно спасяване в 73-ата минута. Нардин Мулахусейнович отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Ботев, но Бернат демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Перера се пребори за топката в центъра на терена и Ботев организира бърза атака в 75-ата минута. Ивелин Попов подаде на Кристиан Нвачукву, който бе на добра позиция в наказателното поле и стреля, но неточно в аут.

Зрински успя да изравни резултата в 77-ата минута. Марио Чуже получи отляво до тъчлинията, навлезе навътре и с прекрасен удар вкара за 1:1.

Ботев много бързо възстанови аванса си в резултата в 79-ата минута. Капитанът на гостите Хървойе Баришич допусна сериозна грешка, подарявайки топката на резервата Ален Корошец. Словенецът подаде към Алекса Мараш, който с много мощен удар вкара топката във вратата на Марко Марич.

"Канарчетата" направиха огромен пропуск в 88-ата минута. Домакините организираха контраатака, Корошец пусна отличен пас към Мараш, който бе сам срещу Марич, но стреля слабо и вратарят спаси.

Марио Чуже отправи много опасен удар в 90-ата минута, но Бернат се намеси и изби в корнер.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЗРИНСКИ (МОСТАР) 2:1
1:0 Самуел Акере (35), 1:1 Марио Чуже (77), 2:1 Алекса Мараш (79)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
15 - Бернат направи ключово спасяване. Марио Чуже надигра Йонас Там и излезе сам срещу Бернат, но вратарят на Ботев успя да спаси с крак.
35  ГОЛ! Самуел Акере пое топката от крака на Ники Минков, след което премина през двама с дрибъл и стреля силно към обратния ъгъл на вратата. С помощта на рикошет в крака на защитник кълбото се насочи неспасяемо към сглобката и след чукване в страничната греда се оплете в мрежата.
45 - Край на първото полувреме

----------------------------

46 - Начало на второто полувреме

48 - Кристиан Нвачукву пусна отличен извеждащ пас към Мартин Секулич, който излезе сам срещу Марко Марич, но вратарят на Зрински успя да отрази удара му.
77 - ГОЛ! Марио Чуже получи отляво до тъчлинията, навлезе навътре и с прекрасен удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.
79 - ГОЛ! БОТЕВ ОТНОВО ИЗЛЕЗЕ НАПРЕД В РЕЗУЛТАТА! Капитанът на гостите Хрвойе Баришич допусна сериозна грешка, подарявайки топката на резервата Ален Корошец. Словенецът подаде към друг футболист, появил се в игра от пейката - Алекса Мараш. Черногорецът овладя и с безпощаден удар в горния ляв ъгъл вкара за 2:1.

88 - Корошец пусна отличен пас към Мараш, който бе сам срещу Марич, но стреля слабо и вратарят спаси

90+7 - Край на мача

БОТЕВ (Пд): 1. Ханс Кристиан Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте ( 72 - 27. Сирики Диабате) , 38. Константинос Балоянис, 15. Джеймс Ето`о , 20. Антонио Перера, 7. Самюел Акере ( 70 - 88. Ален Корошец) , 10. Ивелин Попов (к) ( 84 - 28. Янис Карабельов),  40. Кристиан Нвачукву ( 84 - 4. Ехидже Укаки) , 9. Мартин Секулич ( 70 - 99. Алекса Мараш )
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 16. Матиюс Ремейкис, 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 42. Ивайло Видев, 77. Борислав Маринов, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 99. Алекса Мараш
Треньор: Душан Керкез

HŠK Zrinjski Mostar
ЗРИНСКИ: 35. Марко Марич, 6. Йосип Чорлука, 4. Хървойе Баришич (к), 44. Тони Шунич , 50. Керим Мемия ( 61 - 91. Марио Тичинович) , 8. Франо Млинар, 14. Иван Посавец ( 46 - 10. Томислав Киш ) , 20. Антонио Иванчич , 17. Матия Малекинушич ( 72 - 30. Фран Топич) , 11. Нардин Мулахусейнович, 25. Марио Чуже
Резерви: 1. Анис Сефо, 18. Горан Карачич, 10. Томислав Киш, 12. Петар Мамич, 19. Тарик Рамич, 21. Игор Савич, 27. Слободан Яковлиевич, 30. Фран Топич, 77. Бесарт Абдурахими, 81. Марко Козина, 91. Марио Тичинович, 96. Анес Рушевич
Треньор: Марио Иванкович

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Фабио Верисимо (Португалия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР