Ботев (Пловдив) загуби като гост с 0:2 от АПОЕЛ (Никозия) в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и приключи безславно евроучастието си. Припомняме, че първата среща в София завърши 0:0.

"Канарчетата" получиха по един гол в добавените времена на двете части тази вечер и логично отпаднаха. Загубата нищо чудно да доведе до треньорска смяна в Ботев, след като Азрудин Валентич обяви в дните преди мача, че е готов да напусне при поражение в Кипър.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В началните минути на мача домакините наложиха натиск, но не успяха да стигнат до сериозни опасности пред вратаря на "канарчетата" Хидайет Ханкич. Ботев отговори с опасно центриране, при което последва разбъркване, но нямаше кой да нанесе удар към вратата на АПОЕЛ.

В 26-ата минута Ботев можеше да поведе. Емануел Току получи топката и стреля от малък ъгъл, но покрай дясната греда в аут.

В 35-ата дойде най-опасното положение в двубоя от началото му. Мариус Илиа беше изведен сам срещу Ханкич, но вратарят на пловдивчани спаси с една ръка. След това пък Пунчец изчисти пред голлинията.

В последната минута на първата част Ботев се пропука и АПОЕЛ поведе. Удар на Исам Чабак се отклони в ръката на Виктор Генев, залъга Ханкич и влетя във вратата му - 1:0.

В началото на втората част Ботев беше по-активният тим, но до голови положения не се стигна. В 78-ата минута влезлият като резерва Мартин Секулич можеше да изравни, след като получи добър пас от Мохамед Брахими, но се засуети и не успя да отправи добър удар.

Малко по-късно отново Секулич имаше шанс, ударът му мина на сантиметри над вратата на АПОЕЛ. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато домакините подпечатаха победата си с втори гол. Резервата Георге Ефрем преодоля Ханкич от пряк свободен удар, прокарвайки топката под стената и разписвайки се за крайното 2:0.

АПОЕЛ (Никозия) - БОТЕВ (Пд) 2:0
1:0 Исам Чaбак (45+1), 2:0 Георге Ефрем (90+3)
(в първата среща 0:0)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срeщата.
10  Пред защитника на Ботев Виктор Генев се откри шанс, но той не успя да засече добре топката и я изпрати в аут.
12 - Мариос Илиа засече с глава центрирана топка, тя прелетя над вратата на Хидайет Ханкич.
20 - Удар на Франко Ферари прелетя високо над вратата на Ботев.
26  Емануел Току надбяга противник отдясно и нахлу опасно към вратата на АПОЕЛ, стреля по земя, но не по най-добрия начин и я изпрати покрай дясната греда в аут.
35  Пропуск за АПОЕЛ, след като Роберто Пунчец успя да избие топката малко пред голлинията.
45+1  ГОЛ! АПОЕЛ поведе с 1:0 след гол на Исам Чабак, който нанесе силен изстрел от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в ръката на Виктор Генев, подлъга Ханкич и влетя в левия му ъгъл.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Неточен удар на Ндонгала към вратата на Ботев.
53 - Теодору стреля опасно, топката профуча покрай лявата греда на "канарчетата".
78 - Резервата за Ботев Мартин Секулич стреля, но неточно.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+3  ГОЛ! Резервата Георге Ефрем отказа Ботев, разписвайки се за 2:0.
90+6 - Край на мача. Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от АПОЕЛ и отпадна от Лигата на конференциите.

АПОЕЛ:
 27.Вид Белец, 14.Исам Чaбак  , 15. Хосе Анхел Креспо, 2. Антреас Каро, 3. Франко Ферари (84  42.Христос Уилър), 6. Муртас Даушвили , 44. Кингсли Сарфо, 21. Димитрис Теодору  (84  7.Георге Ефрем ), 20. Далсио, 19. Мариос Илиа (63  9.Антон Маглица), 77. Диумерси Ндонгала (к) (77  18. Янис Сациас)
Резерви: 75. Апостолос Чилингирис, 4. Берт Еселинк, 7. Георге Ефрем, 8. Лукас Соуза, 9. Антон Маглица, 16. Матео Сушич, 18. Янис Сациас, 23. Амел Муджанич, 35. Парис Поликарпу, 36. Маркиньос, 42. Христос Уилър, 74. Ставрос Георгиу
Треньор: Софронис Августи

БОТЕВ (Пловдив):
 13. Хидайет Ханкич, 44. Роберто Пунчец , 18.Самуел Супрайен, 4.Виктор Генев (к), 17.Николай Минков, 21.Точукву Нади  (46  6.Дилан Мертенс), 15.Джеймс Ето`о, 22.Реда Рабей, 3.Па Конате (68  9.Maртин Секулич), 10.Емануел Току, 7.Мохамед Брахими
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 84. Християн Славков, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 23. Димитър Тонев, 24. Яспер Ван Хеертум, 27. Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

Стадион: "ГСП", Никозия
Съдия: Мортен Крог

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия