Ботев (Пловдив) се завърна на европейската сцена след четиригодишно прекъсване и завърши 0:0 с АПОЕЛ (Никозия) на стадион "Васил Левски" в първата им среща от от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

На трибуните бяха кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев, помощникът му Живко Миланов, вратарят на Славия Светослав Вуцов и баща му Велислав.

На "Орлов мост" е като на война! Пияни кипърци се бият с полицията ВИДЕО 18+

Както и досега през сезона, треньорът на "канарчетата" Азрудин Валентич не разчиташе на Тодор Неделев, който продължава да се възстановява след инцидента, случил се в Грузия с националния отбор.

Екшънът преди Ботев - АПОЕЛ продължава, има арестувани, открити са наркотици ВИДЕО 18+

"Канарчетата" започнаха по-активно и още в 4-ата минута Джеймс Ето'о навлезе в наказателното поле и падна, като имаше претенции за дузпа за нарушение на Хосе Анхел Креспо, но получи само корнер. Три минути след това Христос Уилър от гостите намери Далсио в наказателното поле и той стреля от движение, но не намери целта.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 18-ата минута Димитрис Теодору получи топката в наказателното поле, предодоля двама съперникови футболисти и стреля по диагонал, но неточно. Шест минути след това АПОЕЛ бе близо до гол, след като Кингсли Сарфо пробва мерника си от около 25 метра, но Ханкич спаси. Ботев отговори подобаващо и в 26-ата минута Ето'о овладя дълго подаване и стреля от въздуха, но ударът бе блокиран.

Белезници и кръв след зверското меле на "Орлов мост", камъни и керемиди летели по... ВИДЕО 18+

След спокойни минути в 39-ата Хидайет Хнкич отрази мощен удар на капитана Лукас Соуса от дистанция. Две минути по-късно Мохамед Брахими остана сам срещу вратаря, преодоля го и остана на празна врата, но загуби контрол върху топката и тя излезе в аут. Ботев натисна в края на първата част и на два пъти Емануел Току бе близо до гол, но първо не намери очертанията на вратата, а след това бе изведен сам срещу Вид Белец, който изби топката в корнер.

Домакините стигнаха до първата добра възможност през второто полувреме в 52-ата минута, когато Мохамед Брахими напредна при контраатака и шутира, но ударът му бе блокиран.

В следващите минути темпото спадна, "канарчетата" владееха повече топката, но липсваха голови положения и пред двете врати. В 80-ата минута пред АПОЕЛ се откри отлична възможност за гол, след като Маркиньос центрира от свободен удар, а Исам Чибек стреля от близка дистанция с глава, но над вратата. До края нямаше голове и двата тима ще решават всичко на реванша в Кипър след седмица.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Креспо чукна топката малко преди връхлитащият на скорост Джеймс Етоо да падне в наказателното поле. но съдията не посочи бялата точка за дузпа в полза на домакините.
7 - Далсио получи подаване около дузпата и с едно докосване отправи техничен удар, но не намери целта.
10 - Емануел Току реши да изненада вратаря на АПОЕЛ с шут от далечно разстояние и прати топката висока над вратата.
18 - Димитрис Теодору шутира по земя и топката премина близо до страничната греда на Ханкич.
24 - Хидайет Ханкич се намеси решително с една ръка след удар на Кингсли Сарфо от далечна дистанция.
26 - Дилан Мертенс намери Джеймс Ето'о с хубав пас измежду двамата централни бранители на АПОЕЛ, но след последвалия удар на камерунеца топката срещна тялото на Чеабак.
39 - Ханкич спаси мощен далечен удар на Лукас Соуса с блестяща намеса.
41 - Мохамед Брахими остана сам срещу вратаря на гостите, преодоля го и остана на празна врата, но топката му избяга в аут.
43 - Джеймс Ето'о се опита да изненада вратаря Белец с далечен удар, но прати топката право в ръцете на стража.
45 - Емануел Току шутира отдалеч над вратата на гостите
45+1 - Току се пребори за топката и напредна в наказателното поле, но след удара му се получи рикошет и топката излезе в корнер.
45+2 - Край на първата част.
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Мохамед Брахими бе намерен на контраатака, напредна и шутира, но ударът му бе блокиран.
67 - Емануел Току бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но е бил в положение на засада.
72 - Николай Минков блокира по отличен начин изстрел на Мариус Илия.
80 - Маркиньос центрира от свободен удар, а Исам Чибек стреля от близка дистанция с глава, но над вратата.
90+4 - Край на мача! Ботев (Пловдив) и АПОЕЛ (Никозия) завършиха 0:0 и ще решават всичко в реванша.

Стартови състави:
Ботев (Пловдив) (3-4-2-1): 13. Хидайет Ханкич - 44. Роберто Пунчец, 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев (К) - 17. Николай Минков , 6. Дилан Мертенс, 15. Джеймс Ето‘о (7011. Антоан Бароан), 3. Па Конате (8223. Димитър Тонев) - 22. Реда Рабей (8221. Точукво Нади), 10. Емануел Току - 7. Мохамед Брахими (709. Мартин Секулич)
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 14. Бисер Бонев, 21. Точукво Нади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хеертум, 27. Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

АПОЕЛ (Никозия): 27. Вид Белец , 14. Чебаке, 35. Поликарпу, 15. Хосе Анхел Креспо, 42. Христос Уилър, 6. Муртас Даушвили, 8. Лукас Соуса (К) (90+318. Янис Сациас), 20. Далсио, 44. Кингсли Сарфо (6077. Диомерси Ндонгала), 21. Димитрис Теодору (7736. Маркиньос), 9. Антон Маглица (6019. Мариос Илия)
Резерви: 22. Андреас Христодолу, 75. Апостолос Цинлингирис, 3. Франко Ферари, 7. Георге Ефрем, 16. Матео Сушич, 18. Янис Сациас, 19. Мариос Илия, 23. Амел Муянич, 25. Ставрос Гавриел, 36. Маркиньос Нативидаде, 74. Ставрос Георгиу, 77. Диомерси Ндонгала
Треньор: Софронис Августи

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Балаж Берке (Унгария)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия