Базел победи у дома Брьондби с 3:1 след изпълнение на дузпи и се класира за плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите, където очаква победителя от сблъсъка между Сейнт Патрикс и ЦСКА. В редовното време швейцарците спечелиха с 2:1 и изравниха общия резултат на 2:2 от двата мача.

Фабиан Фрей (40-дузпа) и Анди Зекири (45+5) вкараха головете за Базел през първата част, а между тях Матиас Квистгаарден (45+1) бе изравнил за датчаните.

След почивката нямаше други попадения, както и в двете продължения, за да се стигне до дузпи, при които домакините показаха по-точен мерник. Радошевич, Салех и Бюр от гостите пропуснаха от бялата точка, а само Греве вкара, докато за швейцарците само унгарецът Адам Салай пропусна, а Диуф, Ндойе и Малес се разписаха и пратиха тима си в следващата фаза.