Кошмарът на Левски от миналия сезон Хамрун Спартанс загуби тежко с 1:6 у дома от Ференцварош, който наскоро беше елиминиран сензационно от квалификациите на Шампионската лига от скромното тимче Клаксвик от Фарьорските острови.

Българинът Юлиан Ненов започна титуляр за малтийците, получи жълт картон в 37-ата минута, а след час игра беше заменен от бразилеца Едер.

Цял мач за Ференцварош игра бившият футболист на Пирин (Благоевград) Чебрайлс Макрецкис.

Мохамед Абу Фани изведе унгарците напред още в третата минута, а след почивката Барнабас Варга реализира хеттрик. Кристофър Захариасен и ганаецът Овусу също бяха точни във вратата на малтийците.

Луке Монтебело отбеляза почетния гол за Хамрун пет минути преди изтичане на редовното време. Така реваншът следващата седмица в Будапеща ще бъде протоколен.

В друг мач от Лигата на конференциите тази вечер Сепси, който елиминира ЦСКА с общ резултат 6:0, направи 1:1 у дома с Актобе. Румънците реализираха изравнителното попадение в 89-ата минута чрез Роланд Варга, който бе точен и в двете срещи с "армейците" в миналия кръг.