ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Фенербахче срази Лудогорец с 3:1 на стадион „Шюкрю Сарачоглу“ в Истанбул и записа трета поредна победа в група „H“ на турнира Лигата на конференциите. Мачът бе официален дебют за завърналия се начело на българския шампион Георги Дерменджиев. Миши Батшуаи (42) и Миха Зайц (52, 90+3 вкараха головете за 18-ия пореден успех на "фенерите" във всички турнири, а техният съотборник Родриго Бекао си вкара автогол в 65-ата минута. "Орлите" от Разград пък направиха немалко пропуски пред вратата на Ирфан-Джан.

През първата част "орлите" от Разград играха смело и на няколко пъти застрашиха вратата на Ирфан-Джан. Още в 4-ата минута Фон Витри комбинира с Текпетей, който стреля силно, но в тялото на защитник на Фенербахче, а след това Клод Гонсалвеш шутира покрай вратата. Минута по-късно Руан Секо бе изведен отляво и стреля много опасно, но със сетни усилия вратарят на турците изби в корнер. След изпълнението му Пьотровски също имаше възможност да стреля, но без успех. Фенербахче отговори с опасен изстрел с глава на Душан Тадич, който от няколко метра прати топката покрай левия страничен стълб на вратата.

В 17-ата минута Пьотровски успя много хитро да изведе Кайо Видал, който се промуши между двама бранители на Фенербахче и падна на земята, но главният рефер бе категоричен, че няма повод, за да посочи бялата точка. Малко по-късно Фред бе изведен зад обраната на Лудогорец, нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Симон Слуга успя да избие. Последва добавка на футболист на домакините на далечната греда, но ударът му бе разочароващ и топката излезе в аут.

След половин час игра Якуб Пьотровски реши отново да пробва късмета си с далечен шут, но и този път топката не попадна в целта, минавайки на метър встрани. Последваха пропуски на Тадич и Миши Батшуай, който обаче се реваншира в 42-ата минута, когато бе изведен от Фред и преодоя Слуга за 1:0. Две минути след това Фред подаде на късо Райън Кент, чийто мощен изстрел профуча над напречната греда на вратата на Лудогорец.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Седем минути след подновяването на играта домакините удвоиха преднината си. Душан Тадич получи пас от Фред на левия фланг и с вълшебно докосване изведе Остерволде в наказателното поле. Нидерландецът центрира успоредно на голлинията, Батшуай се размина с топката, но тя попадна в Миха Зайц, който простреля Слуга за 2:0.

Лудогорец продължи да търси шансовете си пред противниковата врата и в 65-ата минута стигна до корнер, който доведе до сериозни главоболия за отбраната на домакините. След центрирането Педро Нареси успя да стреля акробатично с гръб към вратата, топката изненада Родриго Бекао, който не успя да реагира добре и прати топката в собствената си врата за 2:1.

В 71-ата минута Лудогорец си спечели правото да изпълни пряко свободен удар на удобна позиция пред пеналта на домакините. Бърнард Текпетей отправи истински снаряд към вратата, но топката рикошира в стената и излезе в корнер. Седем минути след това резервата Себастиан Шимански имаше възможност да стреля от чиста позиция, но силният му удар мина високо над вратата. Малко след това Миши Батшуай също обстрелва вратата на Лудогорец, но Слуга спаси без особени проблеми.

В 82-ата минута Лудогорец пропусна изключителна възможност да изравни резултата. Бърнард Текпетей бе изведен по десния фланг напредна много добре към наказателното поле и стреля силно по диагонала. Топката затрудни максимално стража на домакините, който все пак успя да я отклони. Коженото кълбо попадна на пътя на Квадво Дуа, който обаче не успя да я насочи в мрежата от няколко метра. Минута преди края Бърнард Текпетей отправи много силен удар от дистанция, но вратарят на домакините внимаваше и спаси.

В третата минута на добавеното време Фенербахче разви светкавична контраатака. Топката стигна до Себастиан Шимански, който навлезе в наказателното поле със серия от финтове и сви топката за Миха Зайц, който с мощен удар от границата на наказателното поле вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:1.

Така Фенербахче събра пълен актив от 9 точки на върха, а Лудогорец остава на третата позиция с 3 пункта.

ФЕНЕРБАХЧЕ – ЛУДОГОРЕЦ 3:1
1:0 Миши Батшуаи (42), 2:0 Миха Зайц (52), 2:1 Родриго Бекао (65-автогол), 3:1 Миха Зайц (90+3)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - След изпълнение на свободен удар топката се удари в стената и след това Клод Гонсалвеш шутира на сантиметри покрай вратата на домакините.
5 -  Руан Секо бе изведен зад гърба на отбраната на Фенербахче. Бразилецът прекара топката между краката на Родриго Бекао, но Ирфан Джан Егрибаят изби в корнер, след който не последва опасност.
11 - След късо изпълнен корнер от страна на Фенербахче Фред чукна топката за Райън Кент, който центрира за Душан Тадич и ударът на капитана на турския тим премина покрай вратата, пазена от Симон Слуга.
24 - Фред преодоля Бърнард Текпетей и започна светкавична атака, но Вердон пресече решителния пас в нападение и предотврати опасността пред вратата си.
26 -  Райън Кент получи топката в наказателното поле на Лудогорец, финтира защитник и отправи диагонален удар покрай вратата на Слуга.
29 - След дълго разиграване за Лудогорец в половината на домкините Якуб Пьотровски шутира покрай вратата на Ирфан-Джан.
36 - Душан Тадич игра с глава след центриране отдясно и прати топката над вратата.
39 - Мичи Батшуаи засече с глава центриране отляво и не успя да намери целта.
42 - ГОЛ за Фенербахче! Фред напредна в половината на Лудогорец и изведе Миши Батшуай в наказателното поле, а той преодоля Симон Слуга за 1:0.
44 - Фред подаде на късо Райън Кент, чийто мощен изстрел профуча над напречната греда на вратата на Лудогорец.
45+4 - Край на първата част!
..................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - След центриране от корнер Оливие Вердон отправи неточен удар с глава.
52 - ГОЛ за Фенербахче! Душан Тадич изведе по лявото крило Джейдън Остерволде, който сви топката в наказателното поле за Мичи Батшуай, който не успя да нанесе удар и топката рикошира, а Миха Зайц направи добавка и прати топката във вратата за 2:0.
65 - АВТОГОЛ на Фенербахче! Бърнард Текпетей центрира от корнер и топката рикошира в коляното на Родриго Бекао, след което Педро Нареси се опита да отиграе акробатично, а в опита си да изчисти топката бразилският бранител на Фенербахче прати топката в собствената си врата за 2:1.
71 - Бърнард Текпетей шутира от пряк свободен удар право в стената и топката излезе в корнер.
77 - Миши Батшуай бе намерен на границата на наказателното поле от свой съотборник i стреля в средата на вратата, но Симон Слуга се намеси.
82 - Пьотровски изведе Текпетей сам срещу стража на Фенербахче. Крилото на българския тим се опита да промуши топката между краката на Ирфан Джан, но той отрази, след което Квадво Дуа се размина с топката.
86 - Дуа се опита да изненада Ирфан-Джан с удар от далечна дистанция, но стражът на домакините отрази. След това нито един футболист в зелено не успя да нанесе удар от добавка.
90+3 - ГОЛ за Фенербахче! Себастиан Шимански навлезе в наказателното поле със серия от финтове и сви топката за Миха Зайц, който с мощен удар от границата на наказателното поле вкара втория си гол в мача за 3:1.
90+5 - Край на мача! Фенербахче срази Лудогорец с 3:1 за трета победа в групата.

Фенербахче: 70. Ирфан Джан Егрибаят – 21. Брайт Осайи-Самуел (647. Ферди Кардъоглу), 50. Родриго Бекао , 6. Александър Джику , 24. Джейдън Остерволде – 35. Фред (6453. Себастиан Шимански), 27. Мигел Креспо , 26. Миха Зайц   – 11. Райън Кент (8920. Дженгиз Юндер), 23. Миши Батшуай  (8022. Умут Найир), 10. Душан Тадич (к) (6417. Ирфан Джан Кахведжъ)
Резерви: 40. Доминик Ливакович, 67. Догукан Деми – 5. Исмаил Юксек, 7. Ферди Кардъоглу, 9. Един Джеко, 17. Ирфан Джан Кахведжъ, 20. Дженгиз Юндер, 22. Умут Найир, 49. Мухамет Имре, 53. Себастиан Сжимански, 92. Ефекан Карайазъ, 95. Юсуф Акчичек
Треньор: Исмаил Картал

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 3. Антон Недялков (к) , 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг (90'+122. Франко Русо), 16. Аслак Фон Витри – 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски , 30. Педро Нареси  – 37. Бърнард Текпетей  (90+111. Мунир Шуиар), 99. Руан Секо (729. Квадво Дуа), 77. Кайо Видал (7290. Спас Делев )
Резерви: 1. Серджио Падт, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 11. Мунир Шуиар, 17. Сон, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 99. Спас Делев
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: "Шюкрю Сарачоглу"
Съдия: Гийермо Куадра (Испания)
ВАР: Сесар Сото Градо (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР