Черно море се бори, но отпадна от Лига на Конференциите. "Моряците" отстъпиха с 1:2 в Разград от Апоел Беер Шева в мач реванш в реванш от втория предварителен кръг на третия по сила европейски клубен турнир. Гостите от Израел поведоха в 25-ата минута чрез Елдер Лопес, а Калкан със страхотен гол изравни 7 минути по-късно, а Лопес с второ попадение през второто полувреме даде нова преднина за "червено-белите". Така с общ резултат 1:2 момчетата на Илиан Илиев се сбогуват с надпреварата и Европа.

Домакините започнаха по-активно мача и създадоха първите опасности пред една от двете врати. При едната Офир Марсиано трябваше да спасява удар. След това израелците лека полека напипаха своя ритъм и Ротем Хатуел пробва своя шанс, но топката мина встрани от вратата на Пламен Илиев.

В средата на полувремето, когато двата тима стояха равностойно на терена, сякаш от нищото Апоел поведе в резултата. В 25-ата минута гостите от Израел стигнаха до корнер и най-съобразителен в наказателното поле беше Елдер Лопес, който с глава вкара за 0:1. Седем минути по-късно обаче "Хювефарма Арена" избухна. Тогава Калкан с невероятен шут от пряк свободен удар от близо 30 метра матира Марсиано, правейки 1:1.

До края на първото полувреме повече опасности нямаше и двата тима се разделиха за почивка с равенство.

След подновяването на играта гостите бяха първите, които създадоха опасно положение. В 53-ата минута неразбирателство в защитата на "моряците" докара топката до краката на Антонио Сефер, който с изстрел от далечно разстояние нацели гредата.

Последва нова възможност за тима от Израел, но Пламен Илиев спаси. Почти веднага обаче такъв късмет нямаше и бившия страж на националния отбор трябваше да вади топката от мрежата си, след като Елдер Лопес се разписа за втори път, отново с глава.

В 79-ата минута в игра за израелците се появи българския национал Йоан Стоянов, който игра и дори вкара гол на Левски миналата година в същия кръг на същата надпревара.

Това стъписа играчите на Илиан Илиев и те започнаха да играят по-плахо до последните 10 минути на редовното време. Тогава те взеха инициативата и създаваха по-честите атаки, докато съперниците им се бранеха.

До нов гол така и не се стигна и така Апоел се поздрави с крайния успех, а за Черно море остава горчивия вкус на поражението.

В третия предварителен кръг на Лигата на Конференциите израелския отбор ще се изправи срещу чешкия Млада Болеслав, който елеминира Трансинвест с общ резултат 2:0.

ЧЕРНО МОРЕ - АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА 1:2
(25' Елдер Лопес, 32' Калкан, 63' Елдер Лопес)
(0:0 след първия мач общ резултат 1:2)

1' - Начало на мача
10' - Две опасности за домакините, но при първата вратарят на израелците спаси, а след това изстрел излетя над вратата.
15' - Опит на Ротем Хатуел от Апоел с възможност, но топката мина встрани.
25' ГОЛ! Гостите от Израел откриха резултата. Автор беше Елдер Лопес, който засече с глава центриране от корнер.
30' - Васил Панайотов получи пас зад защитата на гостите, но се засуети и не се стигна до удар.
32' ГОЛ! Черно море получи правото на пряк свободен удар. Зад топката застана Калкан, който с мощен шут матира вратаря на Апоел.
45' Край на първо полувреме.
.............................................................
46' Начало на втора част.
53' - Първа опасност пред двете врати през второто полувреме. Неразбирателство в защитата на Морето доведе до удар на Антонио Сефер, който срещна гредата.
61' - Нов шанс за "червено-белите", но Пламен Илиев отрази.
63' ГОЛ! Добрата игра от началото на второто полувреме за гостите от Израел даде резултат. След центриране от пряк свободен удар Лопес вкара втория си гол, след като засече топката с глава.
71' - Фитболистът на Черно море Дуду напредна опасно в противниковото наказателно поле, но завършващия му пас беше изключително слаб и атаката приключи без удар.
83' - Черно море организира нова атака пред чуждата врата, но никой не успя да се възползва от суматохата в защита на израелците и топката беше изчистена.
90' Исмаил Иса опита нещо аткрактивно, но не успя да уцели топката.
90+1' Край на мача! Черно море загуби от Апоел Беер Шева с 1:2 и приключи с участието си в Европа.

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (8015. Дани Мартин) – 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) (807. Брено Тейшейра) – 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 16. Андреяс Калкан  (6511. Дуду) – 99. Уеслен Жуниор  (6539. Николай Златев)
Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 5. Начо Паис, 7. Брено Тейшейра, 9. Исмаил Иса, 11. Дуду, 15. Дани Мартин, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 39. Николай Златев, 91. Велислав Василев
Треньор: Илиан Илиев

Апоел Беер Шева: 1. Офир Марсиано - 2. Гай Мизрахи , 5. Ор Блориан , 18. Ейтан Тиби (К), 22. Елдер Лопеш   - 8. Роей Гордана, 19. Шей Илаяс (7927. Йоан Стоянов) – 24. Гай Бадаш (7910. Дейнер Киньонес), 7. Антонио Сефер  (7915. Томер Юсефи), 77. Ротем Хатуел  (7916. Амир Гана) - 17. Алон Тургеман (859. Артур Шушеначев)
Резерви: 25. Бен Гордин, 55. Нив Елиаси, 9. Артур Шушеначев, 10. Дейнер Киньонес, 14. Лиран Риген, 15. Томер Юсефи, 16. Амир Гана, 21. Захи Ахмед, 26. Елиел Перец, 27. Йоан Стоянов, 35. Мариано Барейро
Треньор: Ран Козух

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР