Фиорентина направи голяма издънка, завършвайки 3:3 при домакинството си на унгарския Академия Пушкаш в първия мач от плейофа на Лигата на конференциите. Давид де Хеа направи своя официален дебют на вратата на „виолетовите“.

Унгарският отбор влезе по-добре в мача и поведе още в 9-ата минута с гол на Наги от дузпа. Три минути по-късно преднината на Академия Пушкаш вече беше от два гола след попадението на Сойсало.

Фиорентина намали своето изоставане в двубоя едва в добавеното време на първата част с гол на Сотил. Мартинес-Куарта изравни резултата – 2:2 в 67-ата минута. "Виолетовите" направиха пълен обрат осем минути по-късно след гола на Мойс Кийн. Изненадващо обаче, Академия Пушкаш стигна до изравнително попадение в 89-ата минута дело на Гола.

В друг мач от турнира Челси победи Сервет с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в домакинския дебют на треньора Енцо Мареска. Головете за лондончани отбелязя Кристофър Нкунку (50) след точно изпълнена дузпа и Чуквунонсо Мадуеке (76).

Въпреки успеха "сините" не изиграха най-добрия мач и отправиха първия си точен удар чак след 30-ата минута, а късметът ги покри в много ситуации особено през първото полувреме, когато швейцарците можеха да поведат неколкократно. Така на реванша англичаните ще трябва да покажат съвсем различно лице, ако искат да продължат към същинската част от форума без излишни главоболия.

Другите резултати от Лигата на конференциите:
Пюник - Целие 1:0, Легия (Варшава) - Дрита 2:0, Млада Болеслав - Пакш 2:2, Панавежис - ТНС 0:3, Бран - Астана  2:0, Юргорден - Марибор 1:0, ФК Копенхаген - Килмарнък 2:0, ЧФР Клуж - Пафос 1:0, Кривбас - Бетис 0:2, Риека - Олимпия (Любляна) 1:1, Викингур - УЕ Санта Колома 5:0, Партизан - Гент 0:1, Висла (Краков) - Серкъл Брюж 1:6, Сейнт Патрикс - Истанбул Башакшехир 0:0, Клаксвик - ХИК 2:2, Ланс - Панатинайкос 2:1, Линкълн Ред Импс - Ларн 2:1, Санкт Гален - Трабзонспор 0:0.