Македония Гьорче Петров направи второ поредно равенство с косовски съперник по време на лятната си подготовка. Съперникът на ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите завърши 1:1 с Лапи, след като четири дни по-рано направи 2:2 с Дрита.

Крайният изход на двубоя беше решен в последните 20 минути. Първо Лапи откри резултата в 71-ата минута, когато Алеф Фирмино се разписа след асистенция на Фестим Алидема. Шест минути по-късно защитникът Петър Обадич изравни за носителя на купата на Северна Македония.

Както вече стана ясно, но 7 юли Македония Гьорче Петров ще проведе контролна среща в България. На стадиона в Благоевград тимът от Скопие ще се изправи срещу АПОЕЛ (Никозия), който пък е съперник на Ботев (Пловдив) във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.