Георги Костадинов и АПОЕЛ (Никозия) победиха с 3:2 Юргорден в реванша от плейофа в Лигата на конференциите, но след загубата с 0:3 в първата среща и общ резултат 2:5 от двата мача шведите се класираха в групите.

Българският национал беше титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. В 75-ата минута Костадинов получи жълт картон.

Екзекуторът на Ботев (Пловдив) успя да поведе с 2:0 още в началните минути и започна да мечтае за постигане на големия обрат. В седмата Антон Маглица откри резултата, а в 23-ата минута Дани Блум удвои преднината на АПОЕЛ.

В 68-ата обаче Андерсон намали за Юргорден и прекърши амбициите на Георги Костадинов и съотборниците му.

Кипърците бързо върнаха аванса си от два гола. В 74-ата минута Маркиньос направи 3:1, но домакините така и не успяха да стигнат до още едно попадение, което да доведе мача до продължения. В 90-ата минута влезлият като резерва Асоро се разписа за гостите и Юргорден се класира в групите на Лигата на конференциите.