ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец надви Андерлехт с 1:0 в Разград при първия мач от сблъсъка между двата отбора от плейофния кръг на елиминациите на Лигата на конференциите и взе аванс преди реванша след седмица. Игор Тиаго (9) донесе историческата първа победа за "орлите" при дебюта им в тази надпревара и въобще срещу белгийски съперник в Европа. Гостите удариха греда в края на първата част.

Българският шампион започна много добре и в началните минути Игор Тиаго на два пъти бе извеждан зад отбраната на гостите, като в първия случай не намери целта, а при втория вратарят Вербруген спаси. И двата случая обаче бяха маркирани засади.

Така се стигна до 9-ата минута, в която Кирил Десподов получи топката отдясно и центрира, а Игор Тиаго отправи удар с глава в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Три минути след това Текпетей получи извеждащ пас отляво от Тиаго и напредна, след което шутира, вместо да подаде на Десподов, а топката излезе в аут. Лека полека натискът на домакините намаля и Андерлехт започна да държи повече топката.

В 27-ата минута пък Игор Тиаго видя, че вратарят на Андерлехт не е на добра позиция и стреля отдалеч, но прекалено слабо. Малко след това Дрейер с обръщане стреля към вратата на "орлите", но за щастие на Падт топката не намери целта. При следващото нападение Мануел Шоу с тяло блокира удар на Диавара.

Андерлехт имаше чудесен шанс да изравни в 39-ата минута, но ударът на Слимани не беше точен. В добавеното време на първата част гредата спаси Лудогорец, след като Андерс Дрейер стреля по диагонала, но топката се отби в десния стълб на Падт.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След почивката в първите минути головите положения пред двете врати липсваха. Едва след малко повече от час игра се откри възможност пред Кристиан Арнстад, който обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 67-ата Десподов беше изведен сам срещу вратаря на Андерлехт, който спря удара на футболист №1 на България с тяло, а беше маркирана и засада. Четири минути след това Бенито Раман шутира неточно от дистанция.

Гостите се опитваха да натиснат и в 85-ата Франко Русо направи много груба грешка, след като пропусна да отиграе топката. Бенито Раман се озова сам срещу Серджио Падт, който направи изключително важно спасяване.

Малко преди изтичането на редовното време Лудогорец можеше да вкара от нищото. Спас Делев прати топката на далечната греда. Там беше Матиас Тисера, чийто удар с глава беше блокиран от защитник.

В крайна сметка Лудогорец взе аванс преди реванша на стадион „Констант ван ден Сток“ на 23 февруари, когато след наказания ще се завърнат Якуб Пьотровски, Антон Недялков и Оливие Вердон.

ЛУДОГОРЕЦ - АНДЕРЛЕХТ 1:0
1:0 Игор Тиаго (9)

Най-интересното от мача по минути:
* Минута мълчания бе запазено преди началото заради жертвите на земетресенията в Турция и Сирия
1 - Начало на срещата.
4 - Игор Тиаго се измъкна зад защитата на гостите и шутира встрани от вратата, но и страничният съдия вдигна флага си за засада.
6 - Вратарят Вербруген излезе и пресече подаване на Десподов към Игор Тиаго.
7 - Текпетей изведе Игор Тиаго зад отбраната на белгийците, но нападателят не успя да преодолее вратаря Вербруген, а и в този случай бе отсъдена засада.
9 - ГОООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов получи топката отдясно и центрира чудесно към Игор Тиаго, който се разписа с глава за 1:0.
11 - Бърнард Текпетей се възползва от бързината си и отправи изстрел от малък ъгъл, но не намери целта.
19 - Натискът на "орлите" намали и гостите започнаха да владеят повече топката.
27 - Игор Тиаго избърза и пропиля много добър шанс, опитвайки се да прехвърли Барт Вербруген, но не намери очертанията на вратата.
29 - Мануел Шоу изчисти с глава центриране на Дрейер
30 - Яри Версхерен шутира опасно от изгодна позиция, но не намери целта.
33 - Мануел Шоу блокира тежък удар на Амаду Диавара.
38 - Игор Тиаго овладя центриране и подаде към Бърнард Текпетей, който веднага шутира, но встрани от вратата.
40 - Бърнард Текпетей нахлу в пеналта на гостите и отправи удар покрай вратата.
44 - Мурийо подаде към Версхерен, който веднага шутира и Серджио Падт спаси.
45+1 - ГРЕДА за Андерлехт! Андерс Дрейер стреля по диагонала, но топката се отби в десния стълб на Падт.Ю
45+3 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Кирил Десподов получи топката в наказателното поле, но се забави и тя му бе избита в корнер.
48 - Серджио Падт хвана топката след удар на Арнстад.
56 - Гостите поискаха дузпа заради игра с ръка на Мануел Шоу в наказателното поле, но реферът от Хърватия обаче не обърна внимание на претенциите.
62 - Майкъл Мурийо получи жълт картон и пропуска реванша.
64 - Кристиан Арнстад получи възможност да стреля от добра позиция, а топката тупна коварно и младият талант на гостите я запрати далеч над напречната греда.
67 - Кирил Десподов беше изведен в коридор и излезе сам срещу Вербруген, но не успя да го преодолее, а беше отсъдена и засада, въпреки че повторенията не убедиха в това.
68 - Мануел Шоу прави ненужно нарушение в центъра и получи картон, заради който пропуска реванша.
78 - Ян Вертонген спря с чист шпагат откъсващия се Игор Тиаго.
85 - Франко Русо сгреши в защита и Бенито Раман се озова сам срещу Серджио Падт, който отрази удара му.
88 - Делев завъртя топката към Тисера, който беше блокиран от бранител на Андерлехт. "Орлите" имаха претенции за дузпа, които не бяха уважение от хърватския рефер.
90+4 - Край на мача! Лудогорец победи Андерлехт с 1:0 и взе аванс преди реванша на 23 февруари.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт , 16. Аслак фон Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 14. Дени Групер, 23. Мануел Шоу (8490. Спас Делев), 20. Нонато (6364. Доминик Янков), 30. Педро Нареси, 11. Кирил Десподов – К , 9. Игор Тиаго (8410. Матиас Тисера), 37. Бърнърд Текпетей (738. Клод Гонсалвеш)
Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 2. Гонсало Авила, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 17. Жиржиньо, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Андерлехт: 16. Барт Вербруген, 62. Майкъл Мурийо , 56. Дзено Дебаст, 14. Ян Вертонген - К, 54. Килиан Сардела, 61. Кристиан Арнстад (6818. Маджийд Ашимеру), 21. Амаду Диавара, 10. Яри Версхерен, 36. Андерс Дрейер (8832. Нилсон Ангуло), 13. Ислам Слимани  (689. Бенито Раман), 29. Марио Струйкенс (6811. Лиор Рафаелов)
Резерви: 26. Колин Косманс, 30. Хендрик ван Кромбрюге, 24. Ишак Абдулразак, 32. Нилсон Ангуло, 18. Маджийд Ашимеру, 23. Хенрик Белман, 71. Тео Леони, 5. Муса Н'Диайе, 9. Бенито Раман, 11. Лиор Рефаелов, 27. Ноа Садики, 25. Адриен Требел
Треньор: Браян Ример

Съдия: Дуйе Струкан (Хърватия)
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР