ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от румънския ФКСБ в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите - дебют за "червените" в евротурнирите.

Реваншът в Румъния е на 3 август от 21:30 часа. Победителят от двойката ще се изправи срещу датския Нордселанд в следващия кръг.

Мачът на "Васил Левски" започна по-добре за гостите, които имаха две възможности, дело на Флоринел Коман. ЦСКА 1948 отвърна с бърза атака на Георги Русев, но подаването му бе пресечено и "червените" спечелиха само корнер.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Десет минути след това Даниел Наумов трябваше да се намесва при бомбен удар на Адриан Сут. Малко след това Педриньо си спечели нарушение пред вратата на съперника и стреля от фаул, но без проблем за вратаря на ФКСБ.

Минути преди да изтече половин час игра румънският тим осъществи бърза атака, развила се до центриране отляво. Даниел Наумов го пресече, но право в краката на Флоринел Коман, който не сбърка за 1:0.

Пет минути след гола ЦСКА 1948 създаде опасна атака, която завърши с опит за удар на Георги Русев. Минута по-късно Педриньо се измъкна и подаде към Видар Кяртансон, но и той не успя да стреля.

До края на полувремето румънците отправиха опасен удар, дело на капитана Дариус Олару, но встрани от вратата.

ЦСКА 1948 започна атакуващо втората част и Георги Русев се отчете с центриране по дясното крило, но без проблем за стража на гостите. Минути по-късно и Педриньо създаде напрежение пред румънската врата.

ФКСБ отвърна с опасен шут на Флоринел Коман в 56-ата минута, при който топката прелетя покрай вратата.

Най-доброто положение за ЦСКА 1948 дойде в 65-ата минута, когато "червените" организираха контраатака след грешка на съперника. Антонио Вутов отправи силен удар, но стражът на съперника се справи.

В 72-ата минута проблем с осветлението на Националния стадион "Васил Левски" принуди рефера Лука Пейрето да спре мача за няколко минути.

До края на редовното време ЦСКА 1948 засили натиска си, но Вутов и Талис пропиляха добри възможности.

ЦСКА 1948 - ФКСБ 0:1
0:1 Флоринел Коман (28')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
1'  Първа атака в мача! Флоринел Коман опита остро центриране, но Наумов се справи.
7' Нова опасност пред вратата на ЦСКА 1948! Отново Коман шутира, но неточно.
7'  Шанс за ЦСКА 1948! Георги Русев проби отдясно и подаде около точката за изпълнение на дузпа, но топката бе изчистена в корнер.
17'  Възможност за ФКСБ! Адриан Сут отправи силен удар към българската врата, но Наумов го отрази.
19' Педриньо нахлу мощно в половината на ФКЦБ, но бе съборен на около 30 метра от вратата на румънците. Последва удар от фаул, но без проблем за Щефан Тарновану.
24' Георги Русев пое отляво и опита центриране към Видар Кяртансон, но топката на стигна до нападателя.
28'  ГОЛ  за ФКСБ! Центриране отляво бе пресечено от Наумов, но топката попадна у Флоринел Коман, разписал се за 1:0.
33' Възможност за ЦСКА 1948! Педриньо центрира остро към вратарското поле, Георги Русев протегна крак, но не успя да отправи удар.
34' Опасност за "червените"! Педриньо се измъкна и стреля успоредно на голлинията, но Видар Кяртансон не успя да засече топката.
38' Защитата на ЦСКА 1948 допусна коварно центриране във вратарското поле, топката тупна на тревата, а Наумов я изпусна, след което прозвуча сигнал за нарушение срещу стража.
40' Удар на Дариус Олару от границата на наказателното поле премина покрай вратата на ЦСКА 1948.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Георги Русев се измъкна по дясното крило и центрира към далечната греда, но вратарят на ФКСБ улови.
53' Педриньо падна в наказателното поле на съперника, но реферът даде знак играта да продължи.
56' Пропуск за ФКСБ! Флоринел Коман пое по левия фланг и шутира опасно покрай далечната греда на Наумов.
62' Опасно центриране пред вратата на ЦСКА 1948, но "червената" отбрана се справи.
65' Каква възможност за ЦСКА 1948! Грешка в отбраната на ФКСБ, топката стигна до Антонио Вутов, той стреля в близкия ъгъл, но Щефан Тарновану отрази удара му.
72' Мачът е прекъснат заради проблем с осветлението на Националния стадион "Васил Левски"!
72' Няколко минути по-късно играта бе подновена.
84' Бирсент Карагарен центрира отдясно, Симеон Петров отигра с глава, Вутов стреля, но не успя да прати топката в мрежата.
90' Талис получи топката в наказателното поле от Карагарен, но стреля слабо и не затрудни Търновану.
90' Девет минути продължение на срещата.
90+9' Край на мача.

ЦСКА 1948 (Bul)ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - 24. Ерденис Гурища , 87. Симеон Петров , 5. Елитон (к), 4. Мики Орачев – 22. Реян Даскалов, 21. Емил Ценов (46 7. Талис) – 10. Георги Русев (60  11. Бирсент Карагарен,), 13. Стоян Стоичков (60  20. Антонио Вутов) , 8. Педриньо (78   99. Радослав Кирилов)– 9. Видар Кяртансон (78  19. Рууни Ева)
Резерви: 1. Александър Маджаров, 33. Генадий Ганев, 23. Емил Виячки, 31. Том Рапнуй, 39. Парвиз Умарбаев, 92. Пиер-Даниел Нгуинда,
Треньор: Атанас Рибарски

ФКСБ (Rou)ФКСБ: 32. Щефан Тарновану – 23. Овидиу Попеску (61  2. Валентин Крецу), 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц, 33. Ристо Радунович – 25. Александру Балуца (46  10. Октавиан Попеску), 8. Адриан Сут, 27. Дариус Олару (к) (87  80. Едуард Радаславеску)– 98. Андрей Кордеа (46 18. Малком Еджума) , 9. Андреа Кампаньо, 7. Флоринел Коман  (87 11. Давид Микулеску)
Резерви: 99. Андрей Влад, , 3. Йонуц Панциру, , 16. Михай Ликсандру, 22. Валентин Джордже, 28. Александру Пантеа,
Треньор: Елиас Хараламбус

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Лука Пайрето (Италия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР