ЦСКА се класира за плейофите на Лигата на конференциите, след като завърши 1:1 в реванша в Хърватия срещу Осиек и с общ резултат 5:3 продължава напред. В последната фаза преди групите тимът на Стойчо Младенов ще се изправи срещу чешкия Виктория (Пилзен).

Точен за ЦСКА беше Греъм Кери, а за Осиек се разписа Милан Шкорич. Хърватите завършиха мача с 10 души, след като Лончар бе изгонен в заключителните минути.

Домакините започнаха по-активно мача, като в първите минути опитаха да натиснат, но така и не стигнаха до опасност пред вратата на Густаво Бусато. В 7-ата минута Мато Милош центрира в наказателното поле на "армейците", но защитниците изчистиха сигурно топката. Две минути след това Рамон Миерес овладя добре топката в пеналта на ЦСКА, финтира Матей и шутира от малък ъгъл, но Бусато улови топката. В 11-ата минута Миерес отново опита късмета си с удар, но този път дори не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно Клайнхайслер бе изведен добре в наказателното поле на българския тим и шутира по диагонала, но Бусато изби в корнер.

ЦСКА имаше първата си възможност в 18-ата минута, когато Георги Йомов намери Греък Кери фронтално срещу Ивушич, който спаси удара на ирландеца. Секунди по-късно Яник Вилдсхут бе изведен много добре от Мазику и подаде в наказателното поле, а Жорди Кайседо и Георги Йомов се разминаха с топката и домакините я изчистиха.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 23-ата минута Греъм Кери шутира от пряк свободен удар по диагонала, но Бочкай на близката греда изби в корнер, а след неговото изпълнение Амос Юга отправи удар от далечно разстояние, но покрай левия страничен стълб. Три минути по-късно след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле топката достигна до Михаел Жапер, който стреля от движение, но точно в тялото на Юрген Матей.

ЦСКА шокира домакините в 33-ата минута, когато Георги Йомов навлезе остро по дясното крило и подаде към средата на терена, където Яник Вилдсхут опита да овладее. Топката обаче отскочи напред и Греъм Кери реагира бързо, вкарвайки за 0:1.

Домакините успяха да изравнят още преди почивката, въпреки че бяха объркани след изоставането в резултата. В 45-ата минута след центриране от корнер се получи разбъркване в пеналта на "червените", от което се възползва Милан Шкорич, който с удар по диагонала матира Густаво Бусато за 1:1.

След почивката темпото на игра спадна. ЦСКА спокойно очакваше края на срещата, докато домакините опитваха стихиен натиск, който не доведе до нищо сериозно. Само веднъж домакините успяха да преодолеят Бусато, но попадението бе отменено заради засада.

В последните минути на срещата Кайседо се измъкваше сам срещу вратаря на домакините, но бе фаулиран от Лончар. Играчът на Осиек заслужено получи директен червен картон.

ОСИЕК - ЦСКА 1:1
(в първия мач 2:4, общ резултат 3:5)
0:1 Греъм Кери (33), 1:1 Милан Шкорич (45)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
5 - Домакините опитват натиск, но не застрашават вратата на Густаво Бусато
7 - Мато Милош центрира в наказателното поле на "армейците", но защитниците изчистиха сигурно топката
9 - Рамон Миерес овладя добре топката в пеналта на ЦСКА, финтира Матей и шутира от малък ъгъл за първия точен удар в мача, но Бусато улови топката
11 - Неточен удар на Рамон Миерес
17 - Клайнхайслер бе изведен добре в наказателното поле на българския тим и шутира по диагонала, но Бусато изби в корнер
18 - Георги Йомов намери Греък Кери фронтално срещу Ивушич, който спаси удара на ирландеца
19 - Яник Вилдсхут бе изведен много добре от Мазику и подаде в наказателното поле, а Жорди Кайседо и Георги Йомов се разминаха с топката и домакините я изчистиха
22 - Георги Йомов опита да намери Кайседо в наказателното поле, но защитник на Осиек се намеси и изби
23 - Греъм Кери шутира от пряк свободен удар по диагонала, но Бочкай на близката греда изби в корнер, а след неговото изпълнение Амос Юга отправи удар от далечно разстояние, но покрай левия страничен стълб
26 - След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на "армейците" топката достигна до Михаел Жапер, който стреля от движение, но точно в тялото на Юрген Матей
29 - Мато Милош шутира силно от пряк свободен удар, но точно в ръцете на бразилския вратар Густаво Бусато
33 - ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов навлезе остро по дясното крило и подаде към средата на терена, където Яник Вилдсхут опита да овладее, но топката отскочи напред и Греъм Кери реагира бързо, вкарвайки за 0:1
45 - ГООЛ за Осиек! След центриране от корнер се получи разбъркване в пеналта на "червените", от което се възползва Милан Шкорич, който с удар по диагонала матира Густаво Бусато за 1:1
45+1 - Край на първата част!
...........................................................

46- Начало на второто полувреме
49- Топовен изстрел на Жеферсон беше избит от Ивушич
63- Отменен гол на Осиек! Домакините пратиха топката в мрежата на ЦСКА, но попадението бе отменено заради засада!
82- Бусато се намеси много добре при опит на Бохар да го прехвърли и предотврати гол в своята врата
87- Червен картон! Лончар бе изгонен, след като фаулира навлизащия Кайседо, който оставаше сам срещу вратаря
90- 5 минути продължение

Осиек: 1. Ивица Ивушич, 77. Мато Милош )78-8. Мервейл Ндокут), 22. Даниел Лончар, 21. Милан Шкорич , 98. Йевхен Чеберко (82-26 Мирлинд Даку), 5. Ласло Клайнхайслер, 19. Михаел Жапер, 6. Дарко Нейшамич (66-39. Дамян Бохар), 12. Петар Бочкай, 73. Антонио Мансе (64-10. Амер Хирос), 12. Рамон Миерес
Резерви: 31. Марко Маленица, 7. Ведран Югович, 8. Мервейл Ндокут, 10. Амер Хирос, 20. Марио Юрчевич, 23. Ален Гъргич, 25. Марин Пили, 26 Мирлинд Даку, 27. Адриан Баришич, 28. Славко Бралич, 37. Шиме Гържан, 39. Дамян Бохар
Треньор: Ненад Биелица

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери , 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут (79-28. Пламен Гълъбов), 9. Жорди Кайседо
Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 6. Жуниор Нзила, 7. Йоан Баи, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Стойчо Младенов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия