ЦСКА завърши при 0:0 с норвежкия Бодьо/Глимт във втория си двубой от груповата фаза на Лигата на конференциите. "Червените" спечелиха първа точка в турнира след загубата с 1:5 от Рома на старта и заемат трето място в класирането.

ЦСКА започна много офанзивно и на няколко пъти застраши вратата на съперника в първия четвърт час, залагайки на преса и бързи атаки по фланговете. След 20-ата минута гостите започнаха да поглеждат по-уверено към вратата на ЦСКА и опитаха да притеснят Бусато при два корнера. В следващите минути ЦСКА отново натисна, но удари на Греъм Кери и Юрген Матей не намериха целта.

Половин час след началото на срещата норвежците пропуснаха най-чистото си положение след колеблива намеса на Бусато в борбата за центрирана топка, но всичко се размина без последствия. Десет минути след това Бодьо/Глимт отново имаше възможност да застраши вратата на ЦСКА, но Ерик Ботхайм стреля неточно.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна по подобие на първата - с натиск на ЦСКА, но "червените" така и не стигаха до точен удар. Норвежците пък отвърнаха с опит за извеждащ пас зад гърба на отбраната на "армейците", но Бусато излезе и се намеси в 59-ата минута.

Бодьо/Глимт можеше да поведе в 65-ата минута след пробив на Солбакен, който преодоля Бусато, но Иван Турицов изчисти топката пред голлинията. Последваха още силни минути за съперника на ЦСКА, но без точен удар към Бусато.

ЦСКА вдигна оборотите и пропусна прекрасна възможност да поведе в 86-ата минута, но ударът на Кайседо беше спасен. Съперникът обаче можеше да открадне трите точки в последната минута от продължението на мача, но гол на Ерик Ботхайм беше отменен заради фаул в атака.

ЦСКА - БОДЬО/ГЛИМТ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първи опит на ЦСКА да застраши вратата на съперника. Последва центриране отляво, но отбраната на гостите се справи.
4' Още едно опасно центриране пред вратата нa Бодьо/Глимт, получи се рикошет и топката премина опасно близо до лявата греда.
6'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЦСКА! Греъм Кери стреля от фаул, но Никита Хаикин отби с мъка мощния му удар.
11' Пореден шанс за ЦСКА! Йомов овладя далечен пас в наказателното поле, но се забави и върна назад. Последва центриране и корнер за "червените".
13' Хубав пас към Йомов отляво, той центрира остро, но топката е отбита.
14' Още един шанс за "червените", но Кайседо не успя да нанесе хубав удар с глава.
19' Първи опит на Бодьо/Глимт да застраши вратата на ЦСКА. Центриране от корнер, но топката е избита.
20'  Жорди Кайседо лежи на терена след удар от съперник. Нападателят получава медицинска помощ извън игрището.
22' Още един корнер пред вратата на ЦСКА, но опасността за пореден път е ликвидирана.
25' Добра атака на ЦСКА! Греъм Кери получи топката и стреля веднага, но топката се отби в бранител на Бодьо/Глимт.
26' Центриране към вратата на гостите, Матей опита да вкара с глава, но ударът му премина над напречната греда.
30'  ИНФАРКТНА СИТУАЦИЯ пред вратата на ЦСКА! Бусато не се намеси добре след центриране от фаул, последва още едно от дясно и колеблива игра на "червените" защитници, но топката все пак е изчистена от Матей.
40'  НОВА ОПАСНОСТ за съперника на ЦСКА! Мазику загуби топката в центъра на терена, последва центриране отляво и удар на Ерик Ботхайм, но над врата.
45' Напрежение пред вратата на Бодьо/Глимт! Георги Йомов проби в наказателното поле, но беше спрян чисто.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Първа добра възможност за ЦСКА през второто полувреме. Центриране от корнер и опит за удар с глава на Матей, но неуспешен.
49' Пореден шанс за "червените", но Кайседо беше изпреварен в последния момент от бранител.
59' Първи опит и за Бодьо /Глимт през втората част. Извеждащо подаване към Ола Солбакен, но Густаво Бусато излиза и чисти.
59'  Бусато пострада при тази ситуация и получава медицинска помощ.
61' Чудесен пас на Мухар към Йомов по дясното крило, той центрира към Йоан Баи, но има фаул в атака.
65' ГОЛЯМ ПРОПУСК на Бодьо/Глимт! Ола Солбакен проби отдясно и пусна топката покрай Бусато, но Иван Турицов изчисти пред голлинията.
73' Поредна възможност за гостите. Удар от воле на Улрик Салтнес премина над вратата на ЦСКА.
75' Шанс за Бодьо/Глимт! Статично положение пред вратата на ЦСКА, но топката прелита над вратата.
81' Пореден корнер пред вратата на ЦСКА, суматоха в наказателното поле, Матей чисти в тъч.
84' Опасно центриране в наказателното поле на Бодьо/Глимт, Кайседо обаче не намери добре топката.
86'  КАКВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЦСКА! Кайседо надскочи съперник и стреля с глава, но вратарят на Бодьо/Глимт отрази удара с една ръка.
89'  Фаул в средата на терена, Улрик Салтнес от Бодьо/Глимт се контузи и напуска играта.
90' Три минути продължение.
90+3'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Бодьо/Глимт! Ерик Ботхайм насочи топката с глава след центриране, но се оказа, че е извършил фаул в атака срещу Турицов.
90+4' Край на мача.

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 29. Томас Лам, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 10. Георги Йомов (82  11. Амос Юга), 24. Карло Мухар, 3. Жеферсон, 7. Йоан Баи  (68 5. Федерико Варела) , 8. Греъм Кери, 9. Жорди Кайседо
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 11. Хамза Чатакович, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов

Будьо/ГлимтБОДЬО/ГЛИМТ:  12 Никита Хаикин , 3. Алфонс Сампстед, 2. Мариус Лоде, 4. Мариус Хьойбратен , 5. Фредрик Бьоркан, 19. Сондре Брунстад, 7. Патрик Берг, 14. Улрик Салтнес  ( 89  16. Мортен Конрадсен), 11. Амал Пелегрино, 20. Ерик Ботхайм, 9. Ола Солбакен
Резерви 30. Йошуа Смитс, 10. Уго Ветлесен, 18. Бреде Мое, 22. Вегард Моберг, 23. Елиас Хаген, 24. Ласе Селвог Нордас, 26. Сигурд Квиле, 32. Джоел Мугиша, 77. Гилбърт Коомсон

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Александърс Ануфриевс (Латвия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия