ЦСКА не успя да спечели гостуването си на Македония Гьорче Петров на старта на тазгодишното си евроучастие. Срещата в Скопие завърши 0:0 и всичко ще се реши на реванша в София след седмица - на 28 юли от 20:00 часа на стадион "Българска армия".

"Червените" бяха улеснени, след като малко преди края на първото полувреме Матеус от състава на северномакедонците беше изгонен за втори жълт картон. ЦСКА игра с човек повече цялото второ полувреме, но въпреки това не стигна до гол.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Двубоят се игра на малкото стадионче "Петър Милошевски" в Скопие при адска жега от 35 градуса.

Треньорът на ЦСКА Саша Илич изненадващо остави капитана Юрген Матей на резервната скамейка, а двойка централни защитници бяха Мено Кох и Енес Махмутович. Най-новото попълнение Дюкенс Назон стартира от първата минута на върха на атаката. За национала на Хаити това беше дебют с екипа на ЦСКА. Той беше подпомаган от Браян Морено, Маурисио Гарсес и Станислав Шопов.

Първото полувреме играта беше сравнително равностойна. В 19-ата минута Кох можеше да открие резултата с глава, след центриране от ъглов удар, но с решителна намеса пред голлинията на северномакедонците се отличи Филип Мисевски.
Малко по-късно Браян Морено пропусна добра възможност след подаване на Тибо Вион. Най-интересната ситуация през първата част дойде в добавеното време, когато домакините останаха с човек по-малко на терена след втори жълт и съответно червен картон за Матеус Лемос да Силва, който фаулира Енес Махмутович. Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА. В 53-ата минута Тибо Вион подаде към влезлия в игра Лазар Туфегджич, който бе на границата на вратарското поле и стреля силно от воле, но втаратят Християн Стевковски изби.

Избраниците на Саша Илич продължиха да търсят път към вратата на домакините, но до чисто голово положение се стигна чак в 87-ата минута, когато резервата Калоян Кръстев направи пропуск. Нападателят получи пас отдясно от Асен Дончев, който по-рано замени Вион, и засече с глава от добра позиция, но над гредата.

В третата минута на добавеното време отново Кръстев стреля, но се получи пас към Радослав Живков, който отблизо не успя с пета да прати топката в мрежата и по този начин срещата приключи 0:0.

Преди реванша с Македония ГП след седмица "червените" имат домакинство на Черно море. Мачът от третия кръг на Еfbet Лигa e в понеделник (25 юли) от 20:00 часа на "Армията".

МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ - ЦСКА 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срeщата.
4  Капитанът на ЦСКА Иван Турицов рано-рано получи жълт картон. Защитникът е санкциониран, след като задържа противник пред наказателното поле на ЦСКА.
9 - Станислав Шопов допусна грешка и се стигна до опасна ситуация за домакините, за късмет на ЦСКА и Бусато топката излезе в аут.
25 - Играта е прекъсната, за да могат футболистите да пият вода.
38 - Дюкенс Назон опита изстрел, топката премина на около метър от десния страничен стълб в аут.
45+1  ЧЕРВЕН КАРТОН! Матеус от състава на домакините е изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Енес Махмутович.
45+3 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46  Саша Илич заменя Гарсес с Лазар Туфегджич.
46 - Начало на второто полувреме.
50  Филип Алексовски изпрати топката във вратата на ЦСКА, след като се озова сам срещу Бусато, но секунди преди това съдията маркира нарушение и логично не зачете попадението.
53  Пропуск за ЦСКА! Туфегджич нанесе изстрел към вратата на домакините, стражът спаси.
58  Дюкенс Назон е заменен от Калоян Кръстев.
59  Амос Юга също влиза в игра, Жеферсон напуска терена.
68  Саша Илич прави още една смяна - Асен Дончев влиза, Тибо Вион излиза.
72 - Нова пауза на срещата, за да могат играчите да се освежат.
76  Браян Морено излиза, очевидно изпитвайки болки в крака. Радослав Живков влиза в игра.
84 - Проблем за Турицов. Десният бек ще получи лекарска помощ. Неприятната новина за Саша Илич е, че няма право на повече смени.
86 - Турицов продължава игра, стискайки зъби.
87  ЦСКА пропусна отличен шанс. Асен Дончев подаде към Калоян Кръстев, който засече с глава, но топката прелетя над вратата.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+3 - Неточен удар на Калоян Кръстев.
90+6 - Край на мача - 0:0.

FK Makedonija Gjorče Petrov
МАКЕДОНИЯ ГП:  1.Християн Стевковски, 5.Боян Илиевски, 6. Есмин Личина, 4.Филип Мисевски, 3.Фисник Зука, 23.Филип Алексовски (77  18.Джон Мена Перес), 8.Сефер Емини (49  24.Адама Самаке), 9.Ермедим Адем, 17.Матеус Лемос , 29.Фахрудин Джурджевик (66  19.Емир Скендери), 32.Кристиян Стойковски (77  20.Ваня Вучевич)
Резерви: 12.Амирхосеин Хайага, 25.Стефан Тасев, 11.Стефан Лазаревик, 14.Александър Гьоргиески, 15.Мартин Йовановик, 16.Петър Обадик, 18.Джон Мена Перес, 19.Емир Скендери, 20.Ваня Вучевич, 22.Аган Абази, 24.Адама Самаке, 33.Християн Пецов
Треньор: Муралем Байрами

ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов (к) , 4.Мено Кох, 22.Енес Махмутович , 5.Брадли де Нойер, 15.Тибо Вион (68  16.Асен Дончев), 3.Жеферсон (59  21.Амос Юга), 8.Станислав Шопов, 27.Маурисио Гарсес (46  11.Лазар Туфегджич), 26.Браян Морено (76  23.Радослав Живков), 9.Дюкенс Назон (58  14.Калоян Кръстев)
Резерви: 12.Алекс Божев, 25.Димитър Евтимов, 2.Юрген Матей, 6.Християн Петров, 11.Лазар Туфегджич, 13.Галин Минков, 16.Асен Дончев, 20.Йоан Бауренски, 21.Амос Юга, 23.Радослав Живков​, 14.Калоян Кръстев
Tреньор: Саша Илич

Скопие, стадион „Петър Милошевски“
Съдия: Брам дан Дрийсхе (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия