Локомотив (София) загуби и втората си контрола на лагера в Турция - 0:2 от Войводина (Нови Сад). Попаденията за сръбския тим реализираха Иван Вукчевич в 47-ата минута и Владислав Милетич в 72-ата.

Гамбийският национал Бабукар Гай, който "железничарите" привлякоха тази зима, беше титуляр днес. Първата интересна ситуация в мача дойде в 10-ата минута. Карлос Франса проби отляво и стреля, но стражът на Войводина спаси. Малко по-късно Димитър Митков пусна пас към Юлиан Ненов, който обаче не можа да подаде точно към дебнещия на стрелкова позиция Франса.

В 17-ата минута Гай спаси опасен удар на Урош Кабич. В 23-ата минута Димитър Митков бе близо до гол. Нападателят на "железничарите" отправи техничен удар, но топката прелетя над целта.

В началото на втората част Войводина поведе. Иван Вукчевич се разписа с удар от близка дистанция. В 53-ата минута Красимир Милошев шутира от над 20 метра, но топката прелетя далеч от целта. Малко по-късно Дими Бакалов засече с глава центриране от корнер, но Лазар Царевич отрази.

В 72-ата минута Владислав Милетич се възползва от грешка в защитата на "железничарите", разписвайки се за 2:0 за сръбския тим.

До края Илия Димитров направи пропуск и Локо (Сф) загуби срещата.

Стартовият състав на Локомотив (София): 1. Бабукар Гай, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев, 33. Алан Диас, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов, 13. Селсо Рапосо, 11. Франса, 45. Димитър Митков, 15. Лука Иванов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023