ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) победи Славия с 2:1 в първи 1/4-финал от турнира за Купата на България и се класира за следващата фаза. В герой за "железничарите" се превърна резервата Мартин Райнов, отбелязал победното попадение в последните минути на срещата.

Мачът започна с удар в гредата на вратата на домакините още в първата минута, дело на Емил Стоев. Локо отвърна с много опасна атака, при която Светослав Вуцов се намеси решително на два пъти.

Четвърт час след началото резултатът бе открит. Вутов се възползва от грешка на Вуцов, подаде към Димо Бакалов и той с глава вкара топката в мрежата (1:0).

В следващите минути Славия владееше повече топката, но Светослав Вуцов трябваше да спасява вратата си в 27-ата минута след удар на Димо Бакалов.

След половин час игра дойде най-дискусионното положение в срещата, при което гол на Локомотив бе отменен заради засада. Близо десет минути бяха нужни на ВАР, за да даде сигнал до Георги Кабаков да не признае попадението.

Славия пропусна хубава възможност да изравни в последните минути на първата част, но ударът на Томбак бе спасен от Гайе.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Началото на втората част предложи по една ситуация за двата тима, но Галин Иванов и Димо Бакалов не успяха да се възползват.

Славия бе на сантиметри от изравнителния гол в 69-ата минута, но ударът на Тони Тасев се отби в напречната греда.

"Белите" все пак успяха да стигнат до попадение само няколко минути след това.   Чунг До намери Тасев, а той продължи към Ахмед Ахмедов, озовал се само на метър от вратата (1:1).

В последните минути на срещата Локо нанесе решаваш удар по съперника с победен гол на Мартин Райнов (2:1). Той получи топката от Малембана и с глава реши битката.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Димо Бакалов (15'), 1:1 Ахмед Ахмедов (73'), 2:1 Мартин Райнов (90+3')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1'  ГРЕДА за Славия! Емил Стоев отправи коварен удар, но удари левия страничен стълб.
5'  Шанс за Локо! Светослав Вуцов пресече пас към Антонио Вутов, а след това спаси удар на Станислав Костов.
15'  ГООООЛ за Локомотив! Дълъг пас към наказателното поле на Славия, Светослав Вуцов излезе неразчетено, Антонио Вутов стигна до топката и я подаде към Димо Бакалов. Той нямаше проблем да я насочи към вратата и откри резултата.
27'  Поредна възможност за Локо! Ивайло Найденов бе изпуснат по крилото и подаде към Димо Бакалов, който стреля, но Вуцов спаси.
32'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Локомотив (София)! Дейвид Малембана се пребори за топката в наказателното поле на Славия след корнер и я отправи към вратата. Там Алан Диас изпревари Емил Виячки, протегна крак и удвои резултата. Минути след това попадението бе отменено с ВАР заради засада.
45'  Страхотен шанс за Славия! Ертан Томбак отправи шут извън границата на наказателното поле, който предизвика страхотно спасяване от страна на Гайе.
45+8' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
53'  Възможност за Славия! Галин Иванов напредна до границата на наказателното поле, след което направи няколко залъгващи движения и стреля опасно покрай страничната греда.
56'  Шанс за Локо! Димо Бакалов тръгна мощно към наказателното поле на Славия, но бе настигнат от двама и топката му бе отнета.
69'  ГРЕДА! Тони Тасев опита да изненада Гайе с далечен удар, но топката се удари в напречната греда.
73'  ГООООЛ за Славия! Ахмед Ахмедов получи топката от Тасев на метър от вратата и я засече в мрежата за 1:1.
90+3'  ГОООООЛ за Локо! Резервата Мартин Райновполучи топката от Малембана в наказателното поле и с глава се разписа за 2:1.
90+5' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров , 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев , 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов   (74  8. Мартин Райнов ), 29. Станислав Костов, 22. Ивайло Найденов, 94. Юлиан Ненов (82 13. Селсо Рапосо)
Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак , 23. Емил Виячки , 5. Велко Йеленкович , 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост (55  55. Натан Гасама ), 19. Чунг До, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (63'  22. Дарко Тасевски), 11. Кристиан Добрев (63'   9. Ахмед Ахмедов ), 8. Емил Стоев (82'  10. Владимир Николов)
Резерви: 1. Георги Петков,, 37. Венцислав Керчев, , 71. Кристиян Стоянов, 83. Христо Попадийн, 88. Тони Тасев
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Локомотив", София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР