Локомотив (София) се наложи с 1:0 над играещия във Втора лига отбор на Монтана в последната си проверка преди началото на сезона в efbet Лига. Единственото попадение вкара новото попълнение Анте Аралица в 72-ата минута, а преди началото на срещата беше представен и отбора за предстоящата кампания.

До края на първото полувреме кой знае какви положения пред двете врати нямаше, като в последните четири минути два пъти се наложи вратарят Васил Симеонов да спасява монтанската врата. Най-напред Анте Аралица стреля опасно, а в последните секунди след пас на Красимир Станоев топката падна на волето на Симеон Славчев. Завърналият се в "Надежда" халф стреля мощно, но и неточно.

Локомотивци направиха нещо интересно на полувремето, излизайки с резервния си екип, изцяло в бяло. Преди почивката те играха в червено-черно, а на гърдите им беше поставен новия спонсор – букмейкърска компания.

Локомотив (София) започна по-активно и втората част, но сериозни опасности пред Симеонов липсваха. Монтана пък отправи първия си удар в очертанията на вратата на домакините чак в 70-ата минута. А само след 120 секунди резултатът беше открит. Валентин Николов центрира от фаул, топката падна на Анте Аралица и той с ефектен удар реализира единственото попадение в срещата.

Стартов състав на Локомотив (София): Александър Любенов, Бруно Франко, Гонсало Кардосо, Диме Димов, Селсо Рапосо, Валентин Николов, Симеон Славчев, Красимир Станоев, Юлиан Ненов, Диого Тейшейра, Анте Аралица.

Тимът от столичния квартал "Надежда" открива новия сезон в събота (20-и юли) от 21:00 часа като домакин на Левски.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2023