ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Локомотив (София) и Септември завършиха при 1:1 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига.

"Железничарите" можеха да открият резултата още в шестата минута, но силният удар на Красимир Милошев бе спасен от Димитър Шейтанов. Няколко минути след това Септември отвърна с опасен удар на Мартин Петков, но покрай гредата.

Локомотив остана с човек по-малко след четвърт час игра заради директен червен картон на вратаря Александър Любенов.

След малко повече от половин час игра Юлиян Ненов се откъсна от отбраната на Септември и откри резултата с удар покрай вратаря (1:0).  Няколко минути по-късно Локомотив остана с двама души по-малко, след грубо влизане на Антонио Вутов в краката на съперник.

В самия край на полувремето Атанас Кабов успя да изравни с удар от малък ъгъл след центриране към далечната греда (1:1).

Втората част не предложи положения в първия четвърт час, но след това Септември пропиля две добри възможности за гол. Димитър Костадинов отправи силен удар в 62-ата минута, а малко след това Айкут Рамадан разтресе напречната греда на вратата на Локомотив.

Десет минути преди края Митко Митков завърши атака на Септември, предшестваха от два блокирани удара, но шутът му попадна в тялото на вратаря Бабукар Гайе.

Локомотив можеше да измъкне победата с двама души по-малко в 88-ата минута, но ударът на Юлиян Ненов премина на сантиметри от вратата.

"Железничарите" вече са в серия от пет мача без загуба и заемат деветото място в таблицата, докато гостите прекъснаха поредица от седем поредни загуби и са на 12-а позиция с 16 точки.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - СЕПТЕМВРИ 1:1
1:0 Юлиян Ненов (33'), 1:1 Атанас Кабов (45')

По-важното от мача по минути:

0' Едноминутно мълчание в памет на починалия тази сутрин легендарен футболист Петър Жеков.
1' Начало на срещата.
6' Първа сериозна опасност в мача! Красимир Милошев отправи хубав удар под напречната греда, но Димитър Шейтанов се справи.
9' Хубав удар на Мартин Петков към вратата на Локомотив, но топката преминава встрани от вратата.
14'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Локомотив остава с човек по-малко след нарушение на вратаря Александър Любенов срещу откъсващия се Мартин Петков. Георги Давидов първоначално му показа жълт картон, но след ВАР промени решението си.
33'  ГООООЛ за Локомотив (София)! Юлиян Ненов се измъкна от отбраната на Септември и прати топката покрай вратаря за 1:0.
35'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Антонио Вутов влезе остро в краката на съперник и реферът го изгони с директен червен картон!
45'  ГООООЛ за Септември! Атанас Кабов достигна до центриране на далечната греда и с удар в близкия ъгъл преодоля Гайе (1:1).
45+7' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
62'  Шанс за гостите! Шут на Димитър Костадинов от дистанция изненада вратаря на домакините, но той все пак успя да избие топката.
67'  ГРЕДА за Септември! Бомбен удар на Айтут Рамадан разтресе напречната греда.
79'  Страхотна възможност за Септември!  Митко Митков шутира опасно, но Гайе улови.
88'  Какъв шанс за Локомотив! Голмайсторът за "железничарите" в днешния мач Юлиян Ненов имаше отличен шанс да отново да отбележи, но стреля встрани от вратата.
90+5' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов , 44. Божидар Кацаров, 15. Лука Иванов , 26. Красимир Милошев , 5. Дейвид Малембана , 94. Юлиян Ненов , 12. Бруно Франко, 39. Антонио Вутов , 70. Димо Бакалов (16' 1. Бабукар Гайе) , 8. Мартин Райнов , 11. Карлос Франса (73  21. Станислав Костов)
Резерви: , 33. Алан Диас, 3. Марио Петков, 89. Матеус Дуарте , 13. Селсо Рапосо, 18. Християн Чипев
Старши треньор: Станислав Генчев

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 24. Атанас Кабов  , 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Петков , 13. Мартин Николов (44'  9. Валентин Йосков) , 14. Мартин Стоянов (46  19. Митко Митков), 18. Петър Чуич , 25. Себастиан Якубяк, 17. Симеон Александров (61'  7. Айкут Рамадан)
Резерви: 1. Иван Василев, 8. Александър Тодоров, 23. Йоан Гаврилов, 26. Константин Чешмеджиев, , 3. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов
Старши треньор: Светослав Петров

Стадион: "Локомотив", София
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР