Локомотив (София) победи Витоша Бистрица с 3:0 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Резултатът бе открит в края на първата част от Ивайло Найденов (1:0). Симеон Славчев намери Димо Бакалов с диагонален пас, той свали с глава към Найденов, който си откри пространство за удар и от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Витоша.

Локомотив (София) стигна до втори гол в 58-ата минута, когато след разбъркване при ъглов удар Божидар Кацаров пусна пас по земя към Алан Диас, който се разписа на празна врата за 2:0.

Десет минути по-късно "железничарите" останаха с човек по-малко. Християн Димитров напредна по лявото крило и оставаше очи в очи с Любенов, но Ивайло Найденов го спъна, за което получи директен червен картон.

Крайният резултат бе оформен от Красимир Милошев, който отправи красив далечен удар и не остави никакви шансове на Цветелин Ставрев - 3:0.

ЛОКО (СФ) - ВИТОША 3:0
1:0 Ивайло Найденов 45', 2:0 Алан Диас 58', 3:0 Красимир Милошев 80'

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 33. Алан Диас, 44. Божидар Кацаров, 5. Давид Малембана, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 70. Димо Бакалов, 9. Ивайло Димитров, 94. Юлиан Ненов

Витоша: 12. Цветелин Ставрев, 5. Джулио Чарлов, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 11. Стивън Славков, 18. Станислав Петров, 21. Радослав Илиев, 41. Деян Христов, 24. Кристиян Димитров, 27. Слави Паскалев, 77. Цветомир Вачев