Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 1:1 на „Лаута“ в „железничарско“ дерби от седмия кръг на efbet Лига. Двата отбора си отбелязаха по един гол през двете полувремена.

Красимир Станоев шокира "смърфовете" още в началните секунди с блестящ гол, давайки аванс на столичното Локо. Последваха още няколко опасности за софиянци, но вратарят на домакините спаси.

В 23-ата минута Мартин Петков от пробва късмета си, но Александър Любенов изби в корнер.

След почивката темпото не бе много високо, но въпреки това Георги Каракашев успя да изравни.

Локо (Пд) - Локо (Сф) 1:1
Красимир Станоев 1:0 (1')
Георги Каракашев 1:1 (79')

Най-добри моменти от двубоя:

1- Начало на мача!
1 - ГОЛ! Локомотиф (Сф) шокира адашите си от Пловдив с ранно попадение дело на Красимир Станоев.
2 - Шут на Стив Траоре по земя бе избит от стража на Локомотив Пловдив, а добавката на Светослав Диков срещна левия стълб на вратата на Кристиан Томов.
10 - Доналдо Ацка стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините внимаваше и изби.
20 - Сантиметри разделиха Диков в опита му да прати топката във вратата на домакините след центриране от корнер.
23 - Мартин Петков отправи хубав удар от дистанция под гредата, който бе избит в корнер от стража на гостите.
44 - Симеон Славчев получи топката на дъгата пред наказателното поле и щутира от движение, но топката премина покрай вратата на "смърфовете".
--------------------------------------------
46 - Старт на второто полувреме!
79 - ГОЛ! Георги Каракашев изравни за домакините. Оливер Камдем центрира от десния фланг, а резервата на Локомотив Пловдив с майсторски удар с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата на Любенов.

Стартови състави:

Локомотив (Пд): 81. Кристиан Томов – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 44. Ангел Лясков – 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 75. Хоан Н‘зи – 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев (К), 19. Мартин Хайдаров

Резерви: 1. Даниел Амбарцумян – 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 17. Николас Пенев, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 99. Жулиен Лами

Треньор: Любослав Пенев

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов (К) – 13. Селсо Рапосо, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка – 47. Стефан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Атанасиос Пицолис, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 29. Анте Аралица, 44. Мики Орачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев

Жълти картони: Йохан Н'зи, Доналдо Ацка, Тодор Павлов, Анте Аралица, Стефан Ламбезе, Мики Орачев