Ботев Враца записа много ценен успех с 1:0 в гостуването си на Локомотив София в първия мач от 6-ия кръг на българското първенство.

Врачани стигнаха до успеха с гол още в 3-ата минута, когато Мартин Смоленски центрира от корнер и Даниел Генов с глава насочи топката в мрежата на Александър Любенов. Това бе и най-бързото попадение от началото на кампанията в шампионата.

Победата бе втора поредна за тима на Тодор Янчев, който събра 6 точки и се изкачи на 11-ата позиция. Локомотив София пък приключи серията си от 4 поредни мача без поражение и заема 7-ата позиция в таблицата с 8 точки.

Мачът в столичния квартал "Надежда" започна чудесно за гостите от Враца, които поведоха в резултата след едва 165 секунди игра!

Мартин Смоленски центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Локо София. На близката греда най-добре позициониран бе Даниел Генов, който с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на Александър Любенов - 1:0 за Ботев Враца!

Четири минути по-късно Светослав Диков бе изведен на чиста позиция, като се опита да прехвърли Федерико Бариос, но топката профуча покрай вратата, а и бе маркирана дискусионна засада.

В 27-ата минута Браян Переа вкара топката в мрежата на столичните "железничари", но голът не бе зачетен заради засада на колумбиеца.

В края на първата част удар на Диков с глава бе спасен от вратаря на гостите от Враца.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които търсеха изравнителен гол. Чистите положения пред двете врати обаче липсваха.

Домакините опитаха да разпечатата вратата на Бариос с преки свободни удари, но шутове на Симеон Славчев и Красимир Станоев рикошираха в стената.

В 77-ата минута Стив Траоре намери Юлиан Ненов в накаателното поле и той стреля към долния ляв ъгъл, но вратарят на Ботев Вр спаси, като това бе първият точен удар към някоя от двете врати през втората част.

Натискът на тима, воден от Иван Колев, продължи, а в 79-ата минута Диков надскочи футболист на врачани в наказателното поле и с глава засече центриране на Ненов, но Бариос показа добър рефлекс и спаси.

Ботев Вр отговори с удар на Траоре в 85-ата минута, когато получи топката от Даниил Кондраков фронтално срещу вратата, но изпълнението му не затрудни Александър Любенов. Секунди преди това два удара на украинеца бяха блокирани от играчи на Локо София.

В добавеното време Мамаду Диара стреля с глава, но прати топката покрай вратата.

До края на мача тимът на Иван Колев затегна обръча около вратата на Ботев Враца, но гостите не се пропукаха и успяха да запазят аванса си, с което спечелиха мача.

В следващия кръг от сезона хората на Иван Колев ще гостуват на съименниците си от Локомотив Пловдив, като мачът е на 31 август. За тима на Тодор Янчев пък предстои домакинство на ЦСКА 1948 на 30 август.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ВР) 0:1
0:1 Даниел Генов (3)

Най-интересното от мача:

1 - Начало!
3 - ГОЛ! Още с първата си атака Ботев (Вр) стигна до ъглов удар. При последвалото изпълнение, Даниел Генов откри, засичайки топката с глава.
5 - Чавдар Ивайлов с мощен шут опита късмета си, но топката излетя високо над вратата на Локомотив (Сф).
6 - Светослав Диков от домакините беше оставен сам срещу вратаря на гостите и веднага прехвърли съперника, но топката мина на сантиметри от целта.
27 - Топката попадна във вратата на Александър Любенов отново в 27-ата минута. Браян Переа очевадно беше зад гърба на последния в отбраната, но отигра ситуацията и реализира елегантно. Въпреки това, че ситуацията беше повече от ясна, ненужно трябваше да се очаква ВАР, който да официализира засадата.
35 - Симеон Славчев получи чудесно центриране, но не успя да се възползва и топката излезе в аут.
45+3 - Край на първата част

----------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
77 - Стив Траоре намери Юлиан Ненов в накаателното поле и той стреля към долния ляв ъгъл, но вратарят на Ботев Вр спаси, като това бе първият точен удар към някоя от двете врати през втората част.
79 - Диков надскочи футболист на врачани в наказателното поле и с глава засече центриране на Ненов, но Бариос показа добър рефлекс и спаси.
85 - Ботев  отговори с удар на Траоре в 85-ата минута, когато получи топката от Даниил Кондраков фронтално срещу вратата, но изпълнението му не затрудни Александър Любенов. Секунди преди това два удара на украинеца бяха блокирани от играчи на Локо София
90+5 - Селсо Рапосо центрира отлично във врачанското наказателно поле към Мамаду Диара, чийто удар с глава профуча много близо край десния страничен стълб на Бариос.
90+6 Край на мача и победа за Ботев (Враца)

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов (к) – 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев (76 - 94. Юлиан Ненов), 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 5. Анастасиос Пицолис (33 - 98. Стив Траоре), 3. Нтоналнто Атска, 8. Симеон Славчев – 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 26. Мамаду Диара

Резерви: 88. Жарко Истатков – 22. Ивайло Найденов, 7. Александър Петров, 44. Мики Орачев, 98. Стив Траоре, 94. Юлиан Ненов, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков

Старши треньор: Иван Колев

Ботев (Вр): 24. Федерико Бариос – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (56 - 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (к), 17. Чавдар Ивайлов (56 - 22. Антоан Стоянов), 21. Бубакар Траоре (90+3 - 15. Мирослав Маринов), 24. Мартин Смоленски (80 - 20. Меси Биатумусока), 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев

Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 20. Меси Биатумусока, 22. Антоан Стоянов, 32. Мартин Дичев, 97. Владислав Найденов

Старши треньор: Тодор Янчев

Съдия: Денислав Сталев
София, ст. "Локомотив"
Жълти Картони: Стив Траоре, Симеон Славчев; Чавдар Ивайлов, Мартин Бачев, Антоан Стоянов, Федерико Бариос