Локомотив (Сф) и ЦСКА 1948 не си отбелязаха и завършиха 0:0 в двубой от петия кръг на Първа лига. Мачът беше и под номер 100 в елита за старши треньора на столичните "железничари" Иван Колев.

25-ата минута Марто Бойчев нанесе първия удар в срещата по посока една от двете врати. Александър Любенов обаче беше на място и се справи с опасността и изби. 2 минути преди края на първото полувреме Стив Траоре навърза няколко човека от защитата на "червените", върна топката към Светослав Диков, но последния се засуети и отбраната се справи със ситуацията.

След подновяването Бруно Франко стреля опасно към вратата на Петър Маринов, ала стража беше на място и спаси. Секунди след това Траоре центрира отляво в наказателното поле, където Тейшера стреля с глава, но бе блокиран в корнер от Реян Даскалов. в 65-ата минута появилия се като резерва Евгений Сердюк опита да затрудни максимално столичните "железничари", но Александър Любенов спаси.

В 88-ата минута домакините стигнаха до отбелязване на гол. Тогава Симеон Славчев беше оставен непокрит в наказателното поле след изпълнение на корнер и реализира. Попадението обаче беше отменено от ВАР заради нарушение в атака на Анастасиос Пицолис, който изблъска Марио Топузов.

Това беше и последното по-интересно до края и двата отбора поделиха точките.

Във временното класиране Локомотив (Сф) остава пети с 8 точки, докато ЦСКА 1948 се изкачи до 11-а позиция с 3 пункта. В следващия кръг столичните "железничари" приемат Ботев (Враца), а тима от Бистрица е домакин на Славия.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЦСКА 1948 0:0

Най-интересното по минути:

1' Начало!
25' Марто Бойчев от ЦСКА 1948 стреля към Александър Любенов, но вратаря на домакините изби.
30' Стив Траоре нахлу в наказателното поле на гостите от Бистрица, но изстрелът му беше изключително неточен.
-------------------------------
45' Старт на второто полувреме!
48' Бруно Франко стреля опасно към вратата на гостите, но Петър Маринов спаси.
64' Александър Любенов запазва равенството в мача с добра намеса след опит на Евгений Сердюк.
83' Мики Орачев проби отляво, пусна опасно подаване, но нямаше негов съотборник, който да засече.
88' Отменен гол! Симеон Славчев вкара за Локомотив (Сф), който беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите след корнер. Въпреки това главния съдия прегледа ситуацията с ВАР и отмени попадението заради това, че Анастасиос Пицолис изблъска Марио Топузов.

Титулярите за този мач:

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов (К), 47. Стефан Ламбезе, 5. Анастасиос Пицолис, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 20. Диого Тейшейра (68' - 44. Мики Орачев), 8. Симеон Славчев, 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре (90+1' - 22. Ивайло Найденов)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 7. Александър Петров, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич (86' - 11. Касиано Бузон), 7. Талис (78' - 55. Октавио) 9. Бирсент Карагарен (55' - 99. Марио Топузов), 48. Марто Бойчев (45' - 39. Парвиз Умарбаев), 10. Радослав Кирилов (К) – 40. Марио Илиевски (55' - 25. Евгений Сердюк)

Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 39. Парвиз Умарбаев, 55. Октавио, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов

Треньор: Валентин Илиев