Локомотив (Сф) победи Черно море с 2:1 в мач от третия кръг на Първа лига. Головете паднаха през второто полувреме и бяха дело на Бруно Франко и Светослав Диков за домакините, а за гостите от морската ни столица реализира Асен Дончев.

На стадион "Локомотив" в "Надежда" сред ВИП гостите бяха президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов и легендата на ЦСКА Стойчо Младенов.

Още в първите минути на срещата гостите от Варна поеха инициативата и владееха по-често топката. Първият точен удар в мача дойде в 20-ата минута, когато Исмаил Иса проби отдясно и шутира, но Александър Любенов спаси.

В ответната атака Анте Аралица от домакините беше изпуснат от защитата на варненци и опита своя късмет. Неговият удар обаче беше спасен от Пламен Илиев и домакините изпълниха корнер, след който не се случи нищо интересно.  След това възпитаниците на Илиан Илиев организираха нова атака. Тогава Даниел Мартин получи извеждащ пас Андреяс Калкан, но стражът на столичните "железничари" отново се справи с опасноста.

Две минути преди края на първото полувреме гостите имаха сериозни претенции за дузпа, заради игра с ръка на Лука Иванов. Крайна сметка главния съдия и ВАР не се намесиха и играта продължи. В добавеното време Симеон Славчев отпрати първия точен изстрел за домакините, но Пламен Илиев спаси безпроблемно.

Почти веднага след подновяването на играта в 51-ата минута Анте Аралица вкара за столичното Локо. Преди попадението Черно море имаше претенции за нарушение, но съдията беше дал авантаж. В 63-ата минута Мазир Сула от Черно море извърши много грубо нарушение срещу Красимир Станоев. Първоначално съдията не санкционира играча на "моряците", но след преглед с ВАР Сула получи директен червен картон, оставяйки съотборниците си с намален състав.

В 74-ата минута появилият се като резерва Дуду от Черно море с хубав шут по земя от пряк свободен затрудни максимално Любенов, но вратаря изби в ъглов удар. В добавеното време на редовните 90 резервата Светослав Диков от Локо (Сф) нанесе втори удар на Черно море, удвоявайки резултата. В последната атака за мача пък Асен Дончев върна един гол, но за нещо повече не стигна времето. Това беше и последното по-интересно действие от срещата и по този начин столичните "железничари" нанасят първо поражение на съперника от 10 години насам.

Така в класирането Локо (Сф) се изкачи временно на четвърто място с 4 точки, докато "моряците" се сгромолясаха до осмата позиция също с толкова, но по-лоша голова разлика.

В следващия кръг възпитаниците на Иван Колев гостуват на новака Септември (Сф), докато играчите на Илиан Илиев приемат Ботев (Враца).

Локомотив (Сф) - Черно море 2:1
1:0 Анте Аралица (51), 2:0 Светослав Диков (90), 2:1 Асен Дончев (90+8)

Локомотив (Сф): 24.  Александър  Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 47. Стефан Ламбез, 10. Валентин Николов - К (913. Селсо Рапосо), 8. Симеон Славчев (6698. Стив Траоре), 29. Анте Аралица , 3. Доналдо Ака
Резерви: 88.  Жарко Истатков, 20. Диого Тешейра, 18. Светослав Диков , 98. Стив Траоре, 13. Селсо Рапосо, 94. Юлиан Ненов, 44. Мики Орачев, 22. Ивайло Найденов, 77. Ерик Манолков
Треньор: Иван Колев

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко  Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин , 2. Цветомир Панов (628. Асен Дончев ), 71. Васил  Панайотов - К, 5. Начо Паис (7639. Николай Златев), 91. Велислав Василев (6211. Дуду), 16. Андреяс Калкан (62 - 7. Брено Тешейра), 10. Мазир Сула , 9. Исмаил Иса
Резерви: 84. Християн Славков, 8. Асен Дончев, 29. Берк Бейхан, 7. Брено Тешейра, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

1' - Начало на мача
9' - Принудителна смяна за Локомотив (София), след като капитанът Валентин Николов се контузи и на негово място влезе Селсо Рапосо
20' - Първа по-сериозна опасност в мача. Исмаил Иса нахлу в наказателното поле след пробив отдясно и стреля, но Александър Любенов спаси.
22' - Анте Аралица беше оставен сам срещу Пламен Илиев, но опитният вратар на "моряците" изчисти в корнер.
43' - Претенции за дузпа на Черно море, но съдията и ВАР останаха безмълвни.
45' - Симеон Славчев пробва с далечен шут рефлексите на Пламен Илиев, ала стража на гостите спаси.
..............................................
46' Начало на второ полувреме
51' ГОЛ! Бруно Франко подаде на Анте Аралица, който с интересен удар наказа "моряците".
63' Мазир Сула от Черно море оставя отбора си с намален състав, след като получи червен картон за грубо нарушение срещу Красимир Станоев. Първоначално съдията не вдигна картон на играча на "моряците", но след преглед с ВАР, реферът го изгони.
74' Появилят се като резерва Дуду за Черно море стреля опасно от пряк свободен удар, но Любенов за пореден път спаси своя тим, избивайки в ъглов удар.
90+' ГОЛ! Светослав Диков отбеляза гол, след като беше изведен по чудесен начин от свой съотборник.
90+8' Асен Дончев върна едно попадение за "моряците", но за нещо повече не стигна времето.