Локомотив (Пловдив) загуби с 2:4 от Копенхаген в реванша от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Кевин Дикс се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Пеп Биел и Мохамед Дарами. За "смърфовете" точни бяха Димитър Илиев и Лукас Салинас. Преди седмица на "Лаута" двата отбора завършиха наравно 1:1 и с общ резултат 5:3 Копенхаген се класира за плейофите на турнира.

След първата среща босът на Локо Христо Крушарски се закани на датчаните, че неговите момчета ще им скъсат задниците в реванша, но се случи точно обратното.

Датският гранд започна устремно двубоя и натисна пловдивчани още от първите и рано можеше да поведе в резултата, но Пиргов се намеси решително. В 11-ата минута обаче очакваното се случи. Кевин Дикс с глава засече центриране от корнер и откри резултата. Натискът на Копехаген продължи и след само 9 минути падна нов гол. Дарами получи отляво, справи се с Гомис, навлезе в наказателното поле и намери с успореден пас Дикс, който от два метра реализира - 2:0.

Локомотив се върна в мача с 30-ата минута, когато Умарбаев центрира в наказателното поле, Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, който срещна горната греда. Топката попадна в Димитър Илиев, който стреля. Грабара и Кристиансен не се намесиха добре и кълбото се озова в мрежата.

Надеждата за "смърфовете" обаче угасна в 40-ата минута. Масираният натиск на домакините доведе до трети гол. Пеп Биел получи от Дарами отляво, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи удар в долния ляв ъгъл за 3:1.

В съблекалнята явно думите на Александър Тунчев не са помогнали и още след подновяването на играта за втората част Копехаген реализира четвърти гол. Дарами получи извеждащ пас в наказателното поле на Локо и насочи топката в мрежата за 4:1.

В края на двубоя Локо вкара втори гол чрез Лукас Салинас, но той само направи загубата по-почетна.

Копехаген - Локо (Пловдив) 4:2
1:0 Кевин Дикс (11), 2:0 Кевин Дикс (20), 2:1 Димитър Илиев (30), 3:1 Пеп Биел (40), 4:1 Мохамед Дарами (48), 4:2 Лукас Салинас (85)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Дарами навлезе в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, който Пиргов спаси. Топката попадна във Вилчек, а той от няколко метра не намери очертанията на вратата
11- ГОЛ ЗА КОПЕНХАГЕН! Кевин Дикс засече с глава центриране от корнер и прониза Илко Пиргов!
20- ГОЛ ЗА КОПЕНХАГЕН! Дарами получи отляво, справи се с Гомис, навлезе в наказателното поле и намери с успореден пас Дикс, който от два метра реализира - 2:0!

25- Дикс изведе Фалк сам срещу вратаря. Халфът опита удар, който Пиргов успя да избие
30- ГОЛ ЗА ЛОКО! Умарбаев центрира в наказателното поле, Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, който срещна горната греда. Топката попадна в Димитър Илиев, който стреля. Грабара и Кристиансен не се намесиха добре и кълбото се озова в мрежата.
40- ГОЛ ЗА КОПЕНХАГЕН! Пеп Биел получи от Дарами отляво, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи удар в долния ляв ъгъл за 3:1.

45- Край на първото полувреме!
______________________________

46- Начало на второто полувреме
48- ГОЛ ЗА КОПЕНХАГЕН! Дарами се позиционира отлично и получи извеждащ пас от Лерагер в наказателното поле, след което насочи топката в далечния ъгъл за 4:1.
71-
Греда! Винд получи пред наказателното поле, пое и напредна. Нападателят отправи тежък удар. Топката срещна горната греда, след което тупна на голлинията.
85- ГОЛ ЗА ЛОКО! Николаевцентрира в наказателното поле, където Митко Илиев свали за Салинас. Бразилецът потърси десния ъгъл и след рикошет в Хочолава топката влезе във вратата.
90- Край на мача!

Копенхаген: 1. Камил Грабара, 2. Кевин Дикс (68-22. Петер Анкерсен), 5. Давид Кочолава, 20. Николай Бойлесен (68-26. Мариос Ойконому), 34. Виктор Кристиансен, 6. Йенс Стеге (56-23. Йонас Уинд), 33. Расмус Фалк, 12. Лука Лерагер, 16. Пеп Биел, 9. Камил Вилчек, 11. Мохамед Дарами (56-24. Уилям Бьовинг)
Резерви: 13. Стен Гритебуст, 21. Карл-Йохан Йонсон, 3. Пиер Бенгтсон, 10. Карлос Зека, 22. Петер Анкерсен, 23. Йонас Уинд, 24. Уилям Бьовинг, 26. Мариос Ойконому, 27. Валдемар Лунд, 28. Расмус Хьолунд, 30. Хакън Арнар Харалдсон
Треньор: Йес Торуп

PFК Lokomotiv Plovdiv 1926Локомотив: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис (73-2. Олекси Биков), 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев(73-44. Николай Николаев), 6. Емил Янчев (52-16. Лукас Салинас), 11. Конър Руан (67-7. Видол Сейменски), 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев (67-61. Венсан Марсел)
Резерви: 71. Лукас Редер, 2. Олекси Биков, 5. Мартин Паскалев, 16. Лукас Салинас, 7. Видол Сейменски, 19. Александър Иванов, 44. Николай Николаев, 61. Венсан Марсел
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия