Локомотив (Пловдив) отбеляза 90-годишнината си с победа над бронзовия медалист в словашкото първенство от миналия сезон Спартак (Миява). Голмайсторът на "смърфовете" и любимец на феновете Мартин Камбуров вкара единствения гол в мача в 25-ата минута.

Треньорът на домакините Илиан Илиев заложи на два различни състава през двете полувремена. Специалистът даде възможност за изява на някои от по-младите футболисти. Локомотив започна с Ел Харуби, Димитър Везалов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Рашид, Дани Кики, Симеон Райков, Димо Бакалов и Мартин Камбуров.

Първото голово положение в срещата се откри пред гостите. Ел Харуби обаче спаси удар на Любош Колар 8-ата минута. Малко по-късно отново словаците пропиляха добър шанс, а в 15-ата Камбуров взаимодейства добре добре с Бакалов, който стреля, но Солничка успя да се намеси и да избие в корнер.

В 25-ата минута "смърфовете" ликуваха. Ветеранът Ванчо Траянов подаде на Камбуров с пас зад гърба на защитата, а опитният голмайстор се измъкна от опеката на Петър Павлик, след което напредна и с перфектно докосване от въздуха прехвърли вратаря Солничка - 1:0.

Преди почивката Ел Харуби получи контузия и беше заменен от Илко Пиргов.

На полувремето Локомотив (Пловдив) почете част от своите легенди, които получиха плакети.

През втората част в игра за "смърфовете" бяха Пиргов, Пламен Крумов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Ясин Амрауи, Веселин Марчев, Рашид, Йевтовски, Бирсент Карагарен, Георги Чукалов и Димитър Велковски. Нов гол не падна, а най-запомнящата се ситуация беше в 60-ата минута. Тогава Пламен Крумов центрира остро в наказателното поле на Спартак, а Лукаш Бено бе на път да си отбележи автогол, но за късмет на гостите топката срещна гредата.