Пореден престижен футболен успех постигна отборът на Министерството на финансите (МФ) - този път над солидния тим на архитектурно-строителната компания "Артекс Инженеринг" АД с 10:5. Двубоят бе с допълнителен заряд, защото това е първа среща на двата отбора помежду им. МФ бе представен от двойката в нападение Кирил Евтимов и Велин Пеев и полевите играчи Станислав Йорданов, Георги Николов, Даниел Миланов, Мартин Свиленов и Ивайло Соколов-Соки. Под рамката на вратата бе българският Хорхе Кампос - Здравко Бечев-Чилика.

Първоначалните минути стартираха в мудно и бавно темпо, като вина затова имаше и голямата жега, която тормози играчите през целия игрови период. Все пак финансистите напипаха верния ритъм по-бързо от съперника и след хеттрик на Пеев плюс попадения на Кирил Евтимов и Станислав Йорданов си осигуриха комфортна преднина. Постепенно момчетата на "Артекс", чрез лидера си Данаил Желязков, загатнаха за своя потенциал и върнаха две попадения като при резултат 5:2 стартира и втората част от двубоя. Тя бе огледална на първата като развитие. Финансистите започнаха ударно с идеята да решат рано изхода на срещата. Офанзивната четворка Кирил Евтимов, Пеев, Йорданов и Николов, напомняйки бразилския футболен супер модел "Quadrado mágico", набързо пречупи опонента си с няколко нови красиви попадения. В оставащите минути до края тимът на "Артекс" опита да заличи изоставането, но времето им стигна само за почетна загуба.

Отборът на МФ посвещава победата на капитана на Лудогорец Светослав Дяков, като пожелава успех на него и "орлите“ в предстоящите срещи с израелския шампион Апоел (Беер Шева). Припомняме, че разградчани се отзоваха и подкрепиха финансово кампанията за Вики преди няколко месеца, организирана от голмайстора на МФ Кирил Евтимов.