ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Лудогорец победи грузинския Динамо (Тбилиси) с 2:1 в четвъртата си контрола от зимния лагер в Турция. Това бе втори успех за разградчани в зимните проверки, като имат още загуба и равенство.

Българският тим създаде първата по-опасна атака в двубоя. В 10-ата минута Спас Делев проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Динамо, където Жоржиньо стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Няколко минути след това Лудогорец получи дузпа, а Матиас Тисера не остави шансове на грузинския вратар и откри резултата (1:0).

Малко след това Динамо имаше добра възможност да сътвори нещо опасно пред вратата на Слуга, но заученото изпълнение на свободен удар не се получи и топката излезе в аут далеч от вратата.

Постепенно играчите на Динамо Тбилиси успяха да изнесат играта в половината на Лудогорец и по-често да поглеждат към вратата на Симон Слуга. Опасни удари към стража на разградчани обаче почти липсваха.

Пет минути преди почивката Гонсалвеш фаулира Жоржиньо в близост до наказателното поле на Динамо. Спас Делев застана зад топката и центрира остро в наказателното поле, където бранител на грузинците успя да изчисти с глава.

В ответната атака играчите на Динамо пробваха да си изпросят 11-метров наказателен удар, след като Барнс Осеи падна в наказателното поле след съприкосновение с Мануел Шоу, но вместо дузпа, главният рефер му показа жълт картон за симулация.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

На почивката треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа извърши четири промени в състава си, като в игра се появиха младият вратар Юмит Хабил, Оливие Вердон, Антон Недялков и Педро Нареси.

Втората част започна със статично положение за Динамо, което обаче не донесе проблеми за българския страж.

Минути след почивката при атака на Лудогорец Табидзе игра с ръка, а българският тим получи правото да изпълни свободен удар. Спас Делев стреля опасно, но покрай вратата.

Три минути по-късно Мануел шоу отправи страховит шут към грузинската врата, но прати топката на сантиметри над напречната греда.

Малко повече след час игра, наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа направи нови четири промени в състава си. На терена се появиха Кирил Десподов, Фон Витри, Доминик Янков и Бърнард Текпетей.

В 68-ата минута дойде и едно от най-чистите положения за тима на Динамо. Паркадзе бе изведен зад отбраната на Лудогорец, но изстрелът му по диагонала бе спасен с крак от Юмит Хабил.

Още в следващата атака разградчани бяха много близо до това да удвоят преднината си, но този път Тисера нямаше късмет пред гола. Недялков получи отляво и центрира остро към аржентинеца, който стреля без подготовка, но покрай вратата. Две минути по-късно Тисера отново обстрелва противниковата врата, но този път стражът на тима от Тбилиси се намеси и спаси.

Четвърт час преди края Динамо (Тбилиси) пропиля страхотен шанс. След атака отдясно, топката бе пратена във вратарското поле, където футболист на грузинците стреля силно, но коженото кълбо срещна напречната греда.

Грузинците все пак стигнаха до изравнителен гол малко след това след груба вратарска грешка. Футболистите на Динамо получиха правото да изпълнят свободен удар, Омар застана зад топката, но вместо да центрира, стреля във вратата. Хабил не успя да реагира много добре и допусна топката да влети в мрежата му за 1:1.

Минути преди края Лудогорец стигна до победата. Кирил Десподов изпълни корнер, Антон Недялков атакува топката на близката греда и успя да я промуши в мрежата за 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО 2:1
1:0 Матиас Тисера (14'), 1:1 Имран Омар (76'), 2:1 Антон Недялков (88')

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 5 Георги Терзиев, 32 Игор Пластун, 22 Франко Русо, 14 Дени Групер, 23 Мануел Шоу, 6 Якуб Пьотровски, 20 Нонато, 10 Матиас Тисера, 90 Спас Делев, 17 Жоржиньо

Динамо Тбилиси (Geo)ДИНАМО: 30. Лука Куталадзе, 24. Давит Кобоури, 13. Джемал Табидзе, 4. Саба Квададжани, 2. Николоз Мали, 18. Барнес Осей, 16. Леван Осикмашвили, 23. Торнике Киркитадзе, 22. Годфри Вагнер, 6. Имран Омар, 7. Давит Скирталадзе

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023