ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец разби Балкани (Косово) с 4:0 на "Хювефарма Арена" в Разград в реванш от първия предварителен кръг на Шампионската лига и продължава напред след 0:2 в първата среща.

В следващата фаза на най-престижната футболна надпревара в Европа Лудогорец ще срещне познатия у нас с елиминирането на Левски на два пъти словенски Олимпия (Любляна). Срещите са в края на юли и началото на август.

Лудогорец поведе още в четвъртата минута, когато Аслак фон Витри центрира в наказателното поле на съперника, защитник опита да изчисти, но топката стигна до Бърнард Текпетей. Той я насочи с глава към опразнената врата за 1:0.

Малко преди изтичането на четвърт час игра Лудогорец можеше да заличи пасива си от първата среща, но Матиас Тисера не успя да преодолее вратаря на Балкани, който протегна крак и изби топката.

Балкани отвърна с два удара към Сержио Падт в рамките на пет минути, но без да го затрудни особено.

Лудогорец бе близо до втори гол в 36-ата минута след силен удар на Клод Гонсалвеш от дистанция, но вратарят на съперника бе на висота и изби атрактивно.

Разградчани все пак стигнаха до втори гол, с който стопиха пасива си от първата среща. Бърнард Текпетей отново се превърна в герой, след като получи топката на далечната греда и с бомбен удар преодоля Ехеа Количи за 2:0.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Втората част започна вихрено за Лудогорец. Разградчани бяха на сантиметри от трети гол в 47-ата минута, но удар на Доминик Янков бе избит от голлинията. Минута след това Матиас Тисера се възползва от лош пас към вратаря на Балкани и се разписа за 3:0.

Лудогорец стигна и до четвърти гол в 78-ата минута, в която топката бе отнета пред наказателното поле на Балкани и подадена на Кайо Видал, а той не сбърка за 4:0.

До края на срещата гостите опитаха да вкарат почетен гол, но не се стигна до промяна на резултата след пропуск в продължението на двубоя.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЛКАНИ 4:0
1:0 Бърнард Текпетей (4'), 2:0 Бърнард Текпетей (45'), 3:0 Матиас Тисера (48'), 4:0 Кайо Видал (78')

По-важното от мача по минути:

0' Преди началото на срещата Лудогорец представи новото си попълнение Квадво Дуа.
1' Начало на срещата.
4'  ГОООООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей се разписа с глава след центриране от десния фланг.
9' Нова възможност за Лудогорец! Доминик Янков центрира към Тисера, но е отсъдена засада.
14'  Какъв пропуск! Матиас Тисера бе изведен срещу вратаря на съперника Ехеа Количи, но не успя да го преодолее.
15' Първи удар към вратата на Лудогорец! Назми Грипши шутира, но без да затрудни Сержио Падт.
19' Още една възможност за Балкани! Кендрим Зуба стреля от границата  на наказателното поле, но високо над вратата.
22'  Играта е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Албион Рахмани, получи неволен удар в лицето при борба за топката.
25' Разбъркване пред вратата на Балкани, но след няколко удара, атаката приключи с изчистване.
36'  Клод Гонсалвеш отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но Ехеа Количи плонжира и изби атрактивно.
45'  ГОООООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей отново бе на точното място в точното време и овладя топката след центриране към далечната греда, след която разстреля Количи за 2:0.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Какъв пропуск! Матиас Тисера бе спрян на границата на наказателното поле, топката попадна у Доминик Янков, който я насочи към вратата, но бранител изби от голлинията.
48'  ГОООООЛ за Лудогорец! Гостите от Косово сбъркаха при изнасянето на топката, тя попадна у Матиас Тисера след пас към вратаря Ехеа Количи. Аржентинецът технично прехвърли стража, след което вкара за 3:0.
61' Удар от фаул на Кирил Десподов, но над вратата.
64' Възможност за Балкани! Алмир Круезиу проби в половината на Лудогорец и опита удар, но покрай вратата.
79' Аслак Фон Витри центрира опасно към далечната греда, Матиас Тисера стреля, но вратарят на Балкани спаси.
78'  ГООООООЛ за Лудогорец! Разградчани отнеха топката в половината на съперника, Кайо Видал бе изведен и не сгреши с удар в обратния ъгъл.
84' Удар на Клод Гонсалвеш, но над вратата.
90+4' Сериозен пропуск за Балкани! Топката преминава покрай вратата на Лудогорец.
90+5' Край на мача.

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОПРЕЦ: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо , 44. Марсел Хайстер  – 64. Доминик Янков (70 30. Педро Нареси) , 6. Якуб Пьотровски (83  82. Иван Йорданов), 8. Клод Гонсалвеш – 37. Бърнард Текпетей   (70 77. Кайо Видал  ) , 10. Матиас Тисера  (75 , 11. Кирил Десподов (к) (75
Резерви: 12. Симон Слуга, 68. Умут Хабил, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 18. Рай Насименто, 20. Густаво Нонато, 24. Оливие Вердон, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев
Старши треньор: Ивайло Петев

ФК Балкани (Kos)БАЛКАНИ:1. Ехеа Количи – 2. Арменд Таки (55  98. Алмир Круезиу ), 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшаница, 19. Лоренц Траши – 6. Линдон Емерлахи, 20. Едвин Куч (к) (75  80. Албин Бериша) , 11. Кендрим Зуба (75  3. Арбюр Потоку)– 7. Меритон Кореница, 9. Албион Рахмани (90  14. Йоан Марк-Оливиер) , 10. Назми Грипши (75  99. Блеарт Толай)
Резерви: 12. Андреа Хохна, 92. Дамир Люялянович, 4. Гентрит Халили, 18. Леонард Шала, 23. Рамуш Рамадани, 25. Ветон Туша, 88. Арбнор Халитжаха
Старши треньор: Илир Дая

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Лука Пайрето (Италия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР