Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда в четвъртата си контрола на лагера в Турция. Сръбският гранд стигна до победата с гол на Гобелич в 28-ата минута. Пазилият през второто полувреме Владислав Стоянов спаси дузпа в края и не позволи на съперника да вкара втори гол.

Треньорът на Лудогорец Павел Върба направи доста промени в стартовия състав в сравнение победата с 6:0 над Кайрат в сряда. На вратата днес започна Пламен Илиев, а пред него - Манолев, Терзиев, Форстър и Сисиньо. В центъра на терена - Баджи, Марселиньо и новото попълнение Каули. Тримата в атака бяха Мавис Чибота, Димо Бакалов и Якуб Шверчок, а след почивката шанс получиха Кешерю, Вандерсон, Анисе и Дан Битон.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Бившият страж на Лудогорец Милан Борян пазеше вратата на Цървена звезда, като не позволи да му бъде вкаран гол. Най-сериозните положения за Лудогорец пропуснаха Чибота, Терзиев и Дан Битон.

Темпото на мача беше високо още от първата минута, като и двата тима бяха активни в предни позиции. В 28-ата неразчетени действия на отбраната на "орлите" позволиха на Гобелич да се разпише във вратата на Пламен Илиев - 0:1.

След почивката бяха сменени Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Станислав Манолев и Марселиньо, а в игра се появиха Владислав Стоянов, Икоко, Моци, Талеб Таута и Анисе.

В 56-ата минута Чибота удари греда, а малко след това Терзиев направи пропуск от близко разстояние. Последва и добра ситуация за Дан Битон, който стреля опасно, но топката беше изчистена от голлинията.

В 85-ата Терзиев фаулира Велко Симич и съдията даде дузпа за Цървена звезда. Владо Стоянов се намеси отлично и спаси удар на Павков. Така Лудогорец падна с 0:1, записвайки втора загуба на лагера в Турция след 0:2 от полския Пяст (Гливице). "Орлите" постигнаха и две победи - 2:0 над Висла (Плоцк) и 6:0 срещу Кайрат.

Следващата контрола на Лудогорец в Турция е срещу руския Ахмат (Грозни) на 6 февруари (четвъртък).

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1
0:1 Марко Гобелич (28)

Лудогорец: Пламен Илиев (46 - Владислав Стоянов), Сисиньо (46 - Жордан Икоко), Георги Терзиев, Рафаел Форстър (46 - Козмин Моци), Станислав Манолев (46 - Талеб Таута), Стефан Баджи (76 - Дан Битон), Марселиньо (46 - Абел Анисе), Каули Оливейра (61 - Светослав Дяков), Мавис Чибота (61 - Жоржиньо), Димо Бакалов (61 - Вандерсон), Якуб Швиерчок (61 - Клаудиу Кешеру)

Цървена звезда: Милан Борян, Гобелич, Бабич, Дегенек, Родич, Петрович, Йованчич, Гаврич, Бен, Николич, Боаки

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020